Sobota, 6. 4. 2019, 18.37

5 let

Gajser najhitrejši v kvalifikacijah Trentina

1

Tim Gajser Nizozemska | Tim Gajser je bil v kvalifikacijah najhitrejši, tekma je v nedeljo. | Foto HRC

Tim Gajser je bil v kvalifikacijah najhitrejši, tekma je v nedeljo.

Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser bo nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za VN Trentina v italijanski Pietramaturi začel z najboljšega štartnega položaja. Tokrat je bil hitrejši tudi od vodilnega v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo MXGP Italijana Antonia Cairolija.

Za njima so kvalifikacije končali Švicar Arnaud Tonus, Italijan Ivo Monticelli in Francoz Gautier Paulin. Klemen Gerčar je osvojil 27. mesto.

Gajser bo v Italiji že četrto letošnjo uvrstitev na zmagovalni oder. Drugi je bil na dirki v Argentini, prav tako pa tudi na preizkušnji v Veliki Britaniji in nazadnje na tekmi v Valkenswaardu na Nizozemskem tretji.

Sportal Tim Gajser: Potrebujem še kanček tiste sreče, da ne bom tolikokrat padel #video

V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je v vodstvu Cairoli, ki ima 147 točk, Gajser na drugem mestu jih je zbral 125.

Tako kot na zadnjih dveh dirkah, je tudi tokrat priložnost za nastop na dirki v šibkejšem razredu MX2 dobil tudi 18-letni Jan Pancar. V kvalifikacijah je bil 32. Najhitrejši je bil Španec Jorge Prado.

Prva vožnja dirke v razredu MXGP bo v nedeljo ob 14.00, druga pa ob 17. uri. Uro prej bodo dirko začeli tekmovalci v razredu MX2.