Spielberg Fabio Quartararo Francesco Bagnaia moto3 moto2 MotoGP

Nedelja, 21. 8. 2022, 15.35

MOTOGP, VN AVSTRIJE, DIRKA

Bagnaia zmagovalec Spielberga, Quartararo drugi

Francesco Bagnaia | Francesco Bagnaia je prišel še do pete zmage v sezoni. | Foto Reuters

Francesco Bagnaia je prišel še do pete zmage v sezoni.

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP v avstrijskem Spielbergu. Drugi je bil svetovni prvak in vodilni v SP, Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), tretji pa še en Ducatijev dirkač, Avstralec Jack Miller.

Za Francesca Bagnaio je to peta zmaga v sezoni in tretja v nizu po Assnu in Silverstonu.

Njegov rojak Enea Bastianini (Ducati Gresini), ki je v soboto prvič v karieri dobil kvalifikacije, je po nekaj krogih dirke zaradi tehničnih težav zapeljal v bokse in odstopil.

V nadaljevanju sta bila v ospredju oba tovarniška Ducatija. V nekaj krogih po odstopu Bastianinija sta bila še povsem skupaj in zdelo se je, da bo morda Miller skušal celo napasti, a nato sta se umirila in Bagnaia si je privozil majhno prednost.

Za njima se je tako razvnel boj za tretje mesto, a je Quartararo nato pokazal, da bi rad še kaj več. Nekaj krogov pred koncem se je namreč, potem ko se je večino dirke boril s Jorgejem Martinom, povsem približal Millerju in ga tri kroge pred koncem tudi prehitel.

Millerju je tako ostalo tretje mesto, ki pa tudi še ni bilo povsem zanesljivo. Zamikalo je namreč tudi takrat četrtega Martina, a je Španec v zadnjem krogu precenil svoje sposobnosti. Ob prehitevanju je sicer za hip prišel na tretje mesto pred Avstralca, toda takoj zatem naredil napako in zdrsnil po tleh ter končal v pesku, pri Ducatiju pa so si lahko oddahnili, saj so imeli na stopničkah oba dirkača.

"Zelo sem vesel te zmage, nikakor ni bilo lahko. Nismo delali veliko napak, hvala ekipi za vse opravljeno delo. V zadnjih krogih sem občutil težave s pnevmatikami, a sem vesel, da se je tako končalo. Seveda pa se veselim že naslednjega izziva v Misanu," je po dirki dejal Bagnaia.

"To je bila ena mojih boljših dirk, ampak tudi zelo težka. Ta steza je res izredno težka, imel sem dober start, pa potem malo slabše naslednje kroge. Dobro sem se vrnil, če bi dirka trajala še nekaj krogov, bi se morda lahko zgodilo še kaj," pa je bil tudi z drugim mestom zadovoljen Francoz.

Bagnaia je s tretjo zaporedno zmago že skorajda izničil slab začetek sezone in se je odločno podal v lov za Quartararojem. Francoz sicer še vedno trdno vodi v SP, zdaj ima 200 točk. Tudi na drugem mestu še ni spremembe, čeprav se prednost Španca Aleixa Espargaroja (Aprilia) - danes je bil šesti - topi in zdaj znaša le še 12 točk pred današnjim zmagovalcem (168-156).

MotoGP, Silverstone
Sportal Novost v motoGP, ki pa ni všeč vsem. "Mislim, da je to popolna neumnost."

Japonski zmagi v moto2 in moto3

V šibkejših razredih moto2 in moto3 sta danes zmagala Japonec Ai Ogura in njegov rojak Ayumu Sasaki. Ogura je v tesnem zaključku dirke moto2 ugnal Tajca Somkiata Chantro, oba pa sta imela skoraj osem sekund naskoka pred Britancem Jakom Dixonom. Z zmago je Ogura tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku, v katerem ima 183 točk, eno manj pa danes peti Španec Augusto Fernandez.

V razredu moto3 je do zadnjih metrov potekal boj četverice, na koncu pa je za 64 tisočink sekunde slavil Sasaki pred rojakom Tatsukijem Suzukijem. Tretji je bil Španec David Munoz. V skupnem seštevku še naprej vodi Španec Sergio Garcia, ki je s petim mestom nekoliko povišal prednost pred danes sedmim rojakom Izanom Guevaro (193-188).

Naslednja dirka bo 4. septembra v Misanu.