SiolNET. Sportal Atletika
0,17

termometer

  • Messenger
  • Messenger

Slovenska reprezentanca v popolni zasedbi na tretjeligaško evropsko prvenstvo

0,17

termometer

Kristjan Čeh
Na ekipno evropsko prvenstvo v Varaždinu odhaja tudi Kristjan Čeh, aktualni evropski prvak v metu diska med mlajšimi člani. Foto: Peter Kastelic

Slovenska atletska reprezentanca bo z vsemi najboljšimi atletinjami in atleti konec tedna, 10. in 11. avgusta, nastopila v drugi ligi na 8. ekipnem evropskem prvenstvu. V Varaždinu si bo Slovenija v soboto in nedeljo poskušala izboriti uvrstitev v prvo ligo, višja od te je superliga, ki bo med 9. in 11. avgustom potekala v Bydgoszczu na Poljskem.

Vladimir Kevo, predsednik strokovnega sveta Atletske zveze Slovenije (AZS), je že pred odhodom večjega števila reprezentantov na priprave v Varaždin napovedal, da je cilj ekipe preboj v prvo ligo ekipnega EP.

Tekmovanje bo tudi lepa priložnost za izpolnitev zahtevnih mednarodnih norm za svetovno prvenstvo, ki bo v Dohi med 27. septembrom in 6. oktobrom.

Pot v katarsko prestolnico so si izmed Slovencev doslej zagotovile le Maruša Mišmaš (3.000 m zapreke), Tina Šutej (Palica) in Martina Ratej (kopje).

* Reprezentanca za ekipno EP:*

moški:
- 100 m: Tilen Ovniček (Krka)
- 200 m: Luka Janežič (Kladivar)
- 400 m: Luka Janežič (Kladivar)
- 800 m: Žan Rudolf (Mass)
- 1.500 m: Jan Petrač (Mass)
- 3.000 m: Jan Kokalj (Kladivar)
- 5.000 m: Jan Brešan (Kladivar)
- 110 m ovire: Filip Jakob Demšar (Mass)
- 400 m ovire: Peter Hribaršek (Velenje)
- 3.000 m zapreke: Jakob Mali (Domžale)

- daljina: Žan Viher (Ptuj)
- troskok: Žiga Vrščaj (Mass)
- višina: Juš Smole (Domžale)
- palica: Ambrož Tičar (Kronos)
- krogla: Blaž Zupančič (Mass)
- disk: Kristjan Čeh (Ptuj)
- kladivo: Nejc Pleško (Olimpija)
- kopje: Matija Kranjc (Mass)
- 4 X 100 m: Tilen Ovniček (Krka), Jure Grkman (Kamnik), Matevž Šuštaršič (Krka), Gregor Grahovec (Mass),
- 4 X 400 m: Luka Janežič (Kladivar), Jure Grkman (Kamnik), Lovro Mesec Košir (Mass), Rok Ferlan (Triglav Kranj),
- rezerve Blaž Brulc (Krka), Rok Kocina (Gorica), Dino Šubašić (Velenje)

* ženske:
- 100 m: Maja Mihalinec (Mass)
- 200 m: Maja Mihalinec (Mass)
- 400 m: Anita Horvat (Mass)
- 800 m: Jerneja Smonkar (Velenje)
- 1.500 m: Klara Lukan (Mass)
- 3.000 m: Klara Lukan (Mass)
- 5.000 m: Maruša Mišmaš (Mass)
- 100 m ovire: Joni Tomičič Prezelj (Olimpija)
- 400 m ovire: Agata Zupin (Velenje)
- 3.000 m ovire: Maruša Mišmaš (Mass)
- daljina: Neja Filipič (Kronos)
- troskok: Neja Filipič (Kronos)
- višina: Maruša Černjul (Kladivar)
- palica: Tina Šutej (Mass)
- krogla: Veronika Domjan (Ptuj)
- disk: Veronika Domjan (Kronos)
- kladivo: Barbara Špiler (Brežice)
- kopje: Martina Ratej (Kladivar)
- 4 X 100 m: Maja Mihalinec (Mass), Joni Tomičič Prezelj (Olimpija), Alja Sitar (Mass), Zala Istenič (Mass)
- 4 X 400 m: Anita Horvat (Velenje), Agata Zupin (Velenje), Jerneja Smonkar (Velenje), Aneja Simončič (Mass)

- rezerve: Saša Babšek (Slovenska Bistrica), Tija Ocvirk (Kladivar), Neja Kršinar (Papež)

Preberite še:

Kristjan Čeh Sportal Nasmejani štajerski hrust, ki bi si ga za zeta želela vsaka mama Klara Lukan Sportal Atletinja iz dijaškega doma, ki je zaprla usta nekaterim profesorjem

 

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin