Thermometer Blue 1,05

diamantna liga Martina Ratej

Nedelja, 9. 7. 2017, 15.48

Diamantna liga (9/14), London (VBr)

Ratejeva le za svetovno rekorderko in olimpijsko prvakinjo, Farah poskrbel za vrhunec

Martina Ratej | Foto Stanko Gruden, STA

Slovenska rekorderka v metu kopja Martina Ratej je na mitingu diamantne lige v Londonu osvojila tretje mesto z odličnim dosežkom 64,85 metra. Zmagala je svetovna rekorderka Čehinja Barbora Špotakova. Nijel Amos je v teku na 800 metrov postavil najboljši izid sezone na svetu.

Martina Ratej je v pravem trenutku, mesec dni pred vrhuncem sezone, ki bo prav tako v Londonu, pokazala svoj pravi obraz. Na mitingu diamantne lige je osvojila tretje mesto, zaostala pa je za najboljšima metalkama kopja v tem trenutku. Zmagala je svetovna rekorderka Barbora Špotakova (68,26 m), druga pa je bila aktualna olimpijska prvakinja Sara Kolak (67,83 m). Hrvatica drži tudi najboljši izid sezone na svetu.

"Zelo sem zadovoljna z današnjo tekmo. Konkurenca v Londonu je bila zelo močna, uvrstitev na tretje mesto pa najboljši pokazatelj, da se mi stopnjuje pripravljenost pred avgustovskim svetovnim prvenstvom v Londonu. Po dolgem času sem na velikem mitingu dosegla dober izid, kar me zelo veseli," je za STA povedala 35-letna Ratejeva in dodala: "Do svetovnega prvenstva načrtujem nastop na mitingu diamantne lige prihodnji teden v Rabatu in na državnem prvenstvu v Celju, oba mitinga pa bosta namenjena čim boljši pripravi za svetovno prvenstvo, kjer si želim nastopiti v velikem finalu."

Farahu generalka pred domačimi gledalci

Vrhunec večera je bil moški tek na 3000 metrov, ker je nastopil tudi večkratni svetovni in olimpijski prvak Mo Farah. Ljubljenec domačega občinstva je zmagal s časom 7:35,15.

Mo Farah je na štadionu v Londonu dvakrat zmagal že leta 2012 na olimpijskih igrah, čez mesec dni pa bo pred domačimi gledalci poskušal osvojiti še naslov svetovnega prvaka. | Foto: Reuters Mo Farah je na štadionu v Londonu dvakrat zmagal že leta 2012 na olimpijskih igrah, čez mesec dni pa bo pred domačimi gledalci poskušal osvojiti še naslov svetovnega prvaka. Foto: Reuters

Najboljši izid sezone na svetu je v teku na 800 metrov postavil svetovni mladinski rekorder Nijel Amos iz Bocvane. Tekel je 1:43,18. V teku na dva štadionska kroga se je pomeril tudi nekdanji olimpijski prvak in večkratni svetovni prvak v teku na 1500 metrov, Kenijec Asbel Kiprop, ki je s časom 1:44,43 osvojil tretje mesto.