Ženski atletski miting Athlos v New Yorku

Brittany Brown olimpijska revanša na mitingu v New Yorku

Brittany Brown | Gabby Thomas je bila hitrejša na olimpijskih igrah v Parizu ... | Foto Guliverimage

Gabby Thomas je bila hitrejša na olimpijskih igrah v Parizu ...

Olimpijska prvakinja v teku na 200 metrov Američanka Gabby Thomas je na novem ženskem atletskem mitingu Athlos v New Yorku morala priznati poraz. Zmagala je namreč dobitnica bronaste medalje iz Pariza, njena rojakinja Brittany Brown, ki je v zadnjih metrih dirke premagala Thomas za zmago z 22,18 sekunde.

Pariz 2024 atletika Tina Šutej
Sportal Tako velikega atletskega tekmovanja pri nas še ni bilo

Olimpijska prvakinja Gabby Thomas se je tokrat morala zadovoljiti z drugim mestom s časom 22,21. Brittany Brown je bila hitrejša za tri stotinke sekunde.

Thomas je ambasadorka tekmovanja in ena od štirih olimpijskih prvakinj iz Pariza, ki so nastopile na mitingu Athlos. Skupno je nastopilo 36 športnic v šestih disciplinah.

... v New Yorku pa je bila boljša Brown. | Foto: Guliverimage ... v New Yorku pa je bila boljša Brown. Foto: Guliverimage

Tekmovanje, namenjeno izključno ženskam, je organiziral podjetnik Alexis Ohanian, s šestimi disciplinami pa se je želel odmakniti od tradicionalnih okvirov atletskih mitingov. Ohanian je sicer partner že upokojene prve dame tenisa, legendarne Serene Williams.

Zmagovalke disciplin so vsaka prejele po 60.000 dolarjev (54.000 evrov), kar je dvojna denarna nagrada, ki so jih podelili v finalu diamantne lige pred dvema tednoma. Miting se je končal s koncertom rap-zvezdnice Megan Thee Stallion.