Thermometer Blue 0,01

Luka Mezgec Planet TV

Petek, 2. 2. 2024, 9.41

Dirka po Savdski Arabiji

Luka Mezgec na tretji etapi Dirke po Savdski Arabiji osvojil četrto mesto #video

Še do sobote lahko na Planet 2 spremljate kolesarsko Dirko po Savdski Arabiji, na kateri je Luka Mezgec v tretji etapi osvojil četrto mesto. Zelo uspešno na Dirki po Valencii nastopa tudi Matej Mohorič, ki je slavil zmago na drugi etapi.

Poroka na prvi pogled: Slovenija
Planet TV Nova sezona Poroke na prvi pogled z novima strokovnjakinjama

Sezona slovenskih kolesarskih uspehov je odprta. Pod prvo zmago se je podpisal velemojster spustov Matej Mohorič. Kolesar ekipe Bahrain Victorius je v svojem slogu ugnal tekmece na drugi etapi Dirke po Valencii.

Matej Mohorič je slavil na drugi etapi Dirke po Valencii. | Foto: Planet TV Matej Mohorič je slavil na drugi etapi Dirke po Valencii. Foto: Planet TV

Čeprav so vsi vedeli, kaj bo storil, jim je na spustu nekaj kilometrov pred ciljem ušel in niso ga več ujeli. Mohorič je v cilj prišel sam 13 sekund pred drugimi. Veselil se je svoje 24. zmage med profesionalci.

Planet TV Dirka po Savdski Arabiji: Do zadnjega dne bo dirka odprta! #video

Za zmago se je danes boril tudi Luka Mezgec, ki je v tretji etapi dirke po Savdski Arabiji zasedel četrto mesto. 170 kilometrov dolgo preizkušnjo je zaznamoval močan bočni veter, ki je popolnoma razredčil glavnino, tako da se je za zmago na koncu udarilo le približno 30 kolesarjev.

Dirka po Savdski Arabiji | Foto: Planet TV Foto: Planet TV

Na stezi za dirke kamel, ki so v arabskem svetu zelo priljubljene, je imel največ moči Belgijec Tim Merlie. Četrta etapa bo že danes, v neposrednem prenosu si jo lahko ogledate na Planet 2. Več v zgornjem videu.

Dirko po Savdski Arabiji lahko v živo spremljate vsak dan do sobote od 12.30 na Planet 2! Danes bo na sporedu četrta etapa.