Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
26. 6. 2025,
10.21

Osveženo pred

1 ura, 14 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4,01

Natisni članek

Natisni članek

Uživajmo poletje Uživajmo poletje poletje Jadran turizem turisti plaža kopališče gneča dopust Hrvaška Makarska

Četrtek, 26. 6. 2025, 10.21

1 ura, 14 minut

Posnetek s plaže v Makarski razburil številne: "Četudi bi mi kdo plačal, ne bi šla"

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4,01

Eden izmed uporabnikov TikToka je pred dnevi na svojem profilu delil posnetek z osrednje plaže v Makarski, ki je v zadnjih dneh poskrbel za številne ogorčene komentarje.

Začele so se poletne počitnice in s tem tudi glavna turistična sezona. Na Hrvaškem tako že beležijo porast turistov, ta pa se več kot očitno kaže tudi na večjih in bolj priljubljenih turističnih točkah. Ena izmed takih je tudi Makarska, kjer je uporabnik TikToka posnel svoj videoposnetek na glavni plaži. Na njem se tre ljudi, ki so si zagotovili svoje mesto na plaži in si skušali zagotoviti svoje mesto ob morju.

Na posnetku je na priljubljeni plaži razvidna velika gneča, plaža pa je polna ljudi, brisač, ležalnikov in vsega, kar turisti prinesejo s seboj na plažo, da jim je udobno. Videoposnetek je, razumljivo, v nekaj dneh po objavi sprožil številne odzive.

Komentatorji razočarani: "To je vse drugo kot pa dopust"

"Nočna mora, to zagotovo ni odmor." "To je zame nočna mora." "Zakaj gredo ljudje na Hrvaško?" To so samo eni izmed številnih komentarjev uporabnikov v različnih jezikih, ki nad videnim v videoposnetku več kot očitno niso bili navdušeni.

"Četudi bi mi kdo plačal, ne bi šla. To je vse drugo kot pa dopust," je zapisala ena izmed uporabnic TikToka. "Vsi se pritožujejo nad Italijo zaradi številnih ležalnikov. Ampak tam je več prostora v vse smeri kot tukaj. Hrvaška je bila odlična do pred petimi ali šestimi leti, zdaj pa lahko pozabite nanjo," je zapisal eden izmed nemških komentatorjev.

Nekateri drugi svoje mirne kotičke poiščejo izven natrpanih turističnih točk

"Zato pa grem na plažo ob 7. uri zjutraj, okoli poldneva grem v trgovino in na kosilo ter spim do 16. ali 17. ure, šele nato pa grem spet na plažo," je zapisal eden od komentatorjev. Nekateri izmed njih pa so žogico umirili in zapisali, da se sami pač izogibajo priljubljenim turističnim točkam in raje poiščejo kraje, ki so malce bolj odmaknjeni od večjih plaž, prepolnih turistov, in tako poiščejo svoj miren kotiček.

Ena izmed komentatork je tudi poudarila, da so bile plaže na Jadranu tako videti že pred dvajsetimi leti in je treba gnečo na mestnih plažah sprejeti kot njihov sestavni del.

Oglejte si še:

apartma, Hrvaška
Trendi Osupli nemški turisti na Hrvaškem: za tak apartma so plačali 2.000 evrov #video
Sladoled Hrvaška
Novice Hrvat o pritožbah Slovencev na ceno kepice sladoleda: "Živim v Medulinu. To je laž."
divji prašiči
Novice Nenavaden prizor na hrvaški obali: ko iz morja pridejo divji prašiči
plaža Male Vrulje, Vodice
Novice Slovenec objavil račun iz Vodic in sprožil burno razpravo
hr
Novice Policija in inšpektorat zaprla luksuzni resort na Pagu
Channing Tatum
Trendi Hollywoodski igralec pri naših sosedih najel jahto in pluje po Jadranu?
Ne spreglejte