Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
22. 1. 2013,
21.24

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Državljanska lista koalicija

Torek, 22. 1. 2013, 21.24

8 let, 9 mesecev

DL zapušča koalicijo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Svet Državljanske liste bo danes bržkone sprejel sklep, da zapušča koalicijo. Premier Janša namreč ostaja pri stališču, ki ga je sprejela SDS pred 14 dnevi, in sicer da naj ne odstopi.

Včerajšnji vrh koalicije v Vili Podrožnik ni prinesel nikakršne rešitve, kvečjemu le še globlji prepad med koalicijskimi strankami. To namreč pomeni konec zdajšnje koalicije. Na sestanku prvakov koalicije, ki ga je sklicala predsednica Nove Slovenije Ljudmila Novak, so vsi ostali pri svojem stališču, na kar namigujejo beseda predsednika Državljanske liste Gregorja Viranta, ki je povedal, da se po njegovem občutku ni nič spremenilo. Ultimat Viranta, da naj Janez Janša odstopi z mesta predsednika vlade ali vloži zaupnico, se ni uresničil, kar pomeni, da Državljanska lista odhaja iz koalicije. To bosta po napovedih v prihodnjih dneh storila tudi Slovenska ljudska stranka in Desus.

SDS ostaja pri svojih stališčih Prav tako mnenja ne spreminja največja vladna stranka SDS, ki je v odgovoru Radovanu Žerjavu, ta je pozval predsednika vlade Janeza Janšo, naj sporoči, kaj namerava, na Twitterju odgovorila: "Predsednik vlade je že 9. januarja povedal, kaj bo storil. Prav tako SDS. Na potezi in v zagati so tisti, ki so postavljali ultimate." Jasno je torej, da Janez Janša ne namerava odstopiti niti kot predsednik vlade niti kot šef SDS.

Konstruktivne zaupnice še zdaleč ni "na vidiku" Očitno bomo po februarski seji, ko bodo vlado zapustili vsi ministri omenjenih strank, imeli manjšinsko vlado. Vse manj je namreč možnosti, da bi kdorkoli vložil konstruktivno nezaupnico, saj prvič nimajo novega kandidata za predsednika vlade, drugič pa je brez Pozitivne Slovenije nemogoče zbrati potrebnih 46 glasov. SLS, DL in Desus bi namreč s PS sodelovale le, če se Zoran Janković dokončno umakne, s čimer pa se v največji parlamentarni stranki ne strinjajo. Kot je povedala začasna predsednica PS Alenka Bratušek, ne bodo nikakor dopustili, da jim kdorkoli narekuje, kaj naj delajo v svoji stranki.

Ne spreglejte