termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Čeprav imamo svoje hišne ljubljenčke radi in jim privoščimo samo najboljše, je precej šokantno, da skoraj 90 odstotkov skrbnikov svojemu psu ne bi znalo pomagati v primeru nesreče. Katere so osnovne potrebščine za prvo pomoč živalim in kako ravnati v nekaterih pogostejših situacijah?
Foto: Thinkstock
Uporabite lahko sterilno gazo ali čisto prelikano krpo, ki jo pritisnete na rano, da zaustavite krvavitev. Nato nemudoma pokličite veterinarja.
Foto: Thinkstock
Žival lahko pustite od 12 do 24 ur, občasno pa ji ponudite nekaj vode. Ko mine slab dan, ji lahko ponudite lahko prebavljivo hrano, kot je kuhan riž s piščancem, izogibajte pa se kostem in drobovini. Če driska v dveh do treh dneh ne mine, obiščite veterinarja.
Foto: Thinkstock
Temperaturo merite s termometrom, ki ste ga pred tem namazali z glicerinom ali kremo za roke. Normalna telesna temperatura je pri mačkah in psih 38,5-39,2 C. Če je temperatura povišana, se obrnite na veterinarja.
Foto: Thinkstock
Strupene snovi, ki so dnevno prisotne v našem domu in okolju, lahko psi zaužijejo, inhalirajo ali se jim resorbirajo skozi kožo. Če sumite, da je vaša žival zaužila strup, kar se običajno kaže z znaki slinjenja, bruhanja, drisko, spremenjeno zavestjo, krči, težkim dihanjem, spremenjeno barvo sluznic in veznic, ji poskusiti izzvati bljuvanje s slano vodo. Če je možno, ugotovite, kateri strup je žival zaužila (vrečka), in žival nemudoma peljite k najbližjemu veterinarju.
Najbolj pomembno pa je imeti vedno pri roki številko veterinarske urgence!
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.