Ponedeljek, 26. 2. 2024, 8.33

2 meseca

Evropski avtomobil leta

Se strinjate z izbiro? Razglasili so evropski avto leta.

Zmagovalec izbora Evropski avtomobil leta 2024 je postal električni renault scenic. V finalu je v tesnem obračunu ugnal BMW serijo 5.

Prvo dejanje avtomobilske razstave v Ženevi je bilo danes zjutraj glasovanje v finalu izbora Evropski avtomobil leta. V finale se je uvrstilo sedem novih avtomobilov, kjer so prevladovali električni avtomobili. Del finalistov ponuja kombinacijo različnih pogonov (BMW serije 5, peugeot 3008), Toyota pa s C-HR edina med finalisti nima električne različice.

Izenačeno med renaultom scenicom in BMW serije 5

Največ točk je zbral novi renault scenic. Francoski športni terenec je prejel 329 točk, drugouvrščeni BMW serije 5 – del tega je poleg klasičnih pogonov tudi električna različica i5 – pa 308. Oba avtomobila sta bila po točkah edina kandidata za laskavi naslov. Renault scenic je s tem nasledil lanskega zmagovalca jeepa avengerja.

Tretje mesto je osvojil peugeot 3008 (197 točk), sledili pa so še kia EV9 (190 točk), volvo EX30 (168 točk), BYD seal (131 točk) in toyota C-HR (127 točk).