Nedelja, 10. 12. 2017, 22.44

Whistler, celinski pokal, nedelja

Žiga Jelar z odličnim finalnim skokom skočil na stopničke

Žiga Jelar | Foto Vid Ponikvar

Na drugi tekmi celinskega pokala smučarjev skakalcev v kanadskem Whistlerju je Žiga Jelar osvojil tretje mesto, tik pod stopničkami je končal Nejc Dežman, Miran Zupančič pa je bil znova deveti.

Po prvi seriji druge tekme letošnjega celinskega pokala je bil Dežman na drugem mestu s 100,5 metri, na koncu pa je še s finalno daljavo 99,5 metra in skupno 261,1 točkami osvojil četrto mesto. S sedmega je na končno tretje skočil njegov klubski kolega Jelar, ki je pristal pri 99,5 in 101 metru  ter zbral 262,0 točk. Tekmo je s 103 in 102 metroma ter 267,6 točkami dobil Nemec Andreas Wank pred Francozom Jonathanom Laroydom, ki je dvakrat pristal pri 101 metru, zbral pa je 263,5 točk.

Še tretjič zapored, prvič v petek na tekmi FIS pokala, je deveto mesto osvojil Miran Zupaničič, Bor Pavlovčič je bil 15., Andraž Pograjc 23. in Rok Justin 29., medtem ko se Aljažu Ostercu ni uspelo prebiti med dobitnike točk.

Po dveh tekmah oziroma polovici prve periode vodi včerajšnji zmagovalec Poljak Tomasz Pilch s 136 točkami pred Wankom in Learoydom, Jelar je 6., Dežman, Pavlovčič in Zupančič pa so razporejeni med 8. in 10. mestom. Preostali tekmi bosta na sporedu prihodnji konec tedna v finski Ruki.