Sreda, 22. 1. 2020, 20.53

Snežni park, Seiser Alm

Urška Pribošič še enkrat do dvanajstega mesta

Urška Pribošič | Foto Phillipp Ruggli, Laax open

Slovenska deskarka na snegu Urška Pribošič je na drugi tekmi svetovnega pokala v snežnem parku južnotirolskega Seiser Alma osvojila 12. mesto in ponovila dosežek iz uviodne tekme sezone, ki jo je prejšnji teden gostil Laax. Naj Mekinc je v izredno močni moški konkurenci zasedel 38. mesto.

Po uspešnem nastopu na slovitem Laax Opnu je slovenska deskarska javnost z zanimanjem spremljala nov "slopestyle" nastop Urške Pribošič, ki se primarno sicer posveča skokom prostega sloga (big air).

Urška Pribošič
Sportal Urška Pribošič: vrhunska športnica, ki vam je morda postregla v koči pod Triglavom #video

V prvi od dveh kvalifikacijskih voženj je bila solidna, odpeljala je celo z nekaj rezerve. "Prva vožnja se mi je povsem solidno izšla. V drugo sem nastop nameravala še nadgraditi, z nekaj zahtevnejšimi liki, a mi je slab doskok pri izvajanju 'frontside 720' na zadnjem skoku odnesel finale," je po tekmi povedala Pribošičeva, ki se s še eno uvrstitvijo med petnajsterico (12. mesto) zadovoljna vrača v Slovenijo.

V jutrišnjem finalu (prične se ob 12:30) bo nastopilo osem najboljših kvalifikantk, najboljša med njimi je bila 26- letna Kanadčanka Brooke Voigt, ki je bila prejšnji teden v Laaxu deveta. Naj Mekinc je v obeh kvalifikacijskih vožnjah naredil nekaj manjših napak, tako da je tekmo (38. mesto) zaključil v predtekmovanju. V jutrišnji moški finale (prične se ob 10:15) se je neposredno uvrstilo najboljših šest iz dveh predtekmovalnih skupin (Mekinc je bil v prvi 20.), za dodatna štiri pa se bodo jutri v polfinalu pomerili deskarji, ki so se v posameznih skupinah razvrstil med sedmim in enajstim mestom. Najboljšo oceno v kvalifikacijah je prejel Japonec Hiroaki Kuntinake.