3 leta, 5 mesecev

Tina Maze smuk alpsko smučanje Lenzerheide

Torek, 11. 3. 2014, 18.30

Tina Maze za slovo 15., grozljivi kriki Riescheve ob padcu

Tina Maze je na zadnjem smuku sezone v švicarskem Lenzerheideju osvojila 15. mesto in tretje v smukaškem seštevku. Slavila je Švicarka Lara Gut, grozljivo je padla Nemka Maria Höfl-Riesch.

Tina Maze ima sicer na Lenzerheide lepe spomine. V tem švicarskem prizorišču je namreč že dvakrat zmagala. Lani v veleslalomu, leta 2011 pa v slalomu. Tokrat je imela štartno številko 21, a zahtevna proga ni bila njena prednost. Potem ko si je na progi nabrala zaostanek, ki pa bi jo vseeno verjetno popeljal med peterico, je spodaj napravila napako in v cilj prismučala kot 15. V skupnem smukaškem seštevku je osvojila tretje mesto. Slavila je Lara Gut (1:32,31) pred Elisabeth Görgl (+0,05) in Fränzi Aufdenblatten (+0,57).

Malo za Tino je štartala Maria Höfl-Riesch, ki jo je v enem od zavojev odneslo s proge, treščila je v zaščitno ogrado in večkrat zakričala od bolečine. Po prvih informacijah naj bi imela izpahnjeno ramo in poškodovano nadlahtnico. Nemka, ki so jo reševali s helikopterjem, je tako iz rok izpustila vodstvo v skupnem seštevku, slavila pa je v smukaškem.

Aufdenblattnova se je po pobočju proge svetovnega pokala spustila zadnjič in bila v cilju deležna simpatičnega slovesa. Dobrovoljna Švicarka je odpeljala zelo spodbudno in dolgo vodila, saj je naslednjih 15 smučark ni uspelo ugnati. Prehitela jo je šele Gutova, ki je štartala kot 18.