Poletni grand prix – Hinterzarten

Poljak Kubacki najboljši v Hinterzartnu, Prevc na Fischerjevih smučeh 26.

2

Peter Prevc | Foto Žiga Zupan/Sportida

Zmagovalec druge tekme poletnega grand prixa v smučarskih skokih je Poljak Dawid Kubacki. Najbolje uvrščeni Slovenec na tekmi v nemškem Hinterzartnu je bil Rok Justin na 13. mestu. Peter Prevc je testiral Fischerjeve smuči in zasedel 26. mesto.

V finalu sta od slovenske peterice nastopila še Miran Zupančič in Andraž Pograjc. Prvi je zasedel 17. mesto, drugi je bil 30. Rok Tarman je obstal v prvi seriji.

Kubacki je bil s skokoma dolgima 105 in 104,5 metre na koncu za slabih 12 točk boljši od Nemca Stephana Leyheja, na tretjo stopničko pa je stopil še en Poljak, Piotr Zyla.