Jakov Fak Jakov Fak Urška Poje

Sobota, 15. 9. 2018, 15.48

Državno prvenstvo v letnem biatlonu

Pojetova in Fak državna prvaka

Jakov Fak | Jakov Fak je državni prvak v letnem biatlonu v sprintu. | Foto Vid Ponikvar

Jakov Fak je državni prvak v letnem biatlonu v sprintu.

Na Pokljuki poteka državno prvenstvo Slovenije v letnem biatlonu. Prvi dan so bile na sporedu sprinterske preizkušnje, kjer sta med članicami oziroma člani slavila Urška Poje in Jakov Fak.

Članice so se pomerile na 6-kilometrski rolkarski progi, Urška Poje (SK Loška dolina) pa je do naslova prvakinje prišla kljub enemu zgrešenemu strelu leže. Srebro je osvojila Polona Klemenčič (TSK Triglav Kranj), ki je zgrešila tri tarče in v cilju zaostala 44,9 sekunde, bron pa Nika Vindišar (ŠD Gorje), ki je z dvema zgrešenima streloma za zmagovalko zaostala 58,5 sekunde.

Urška Poje je osvojila državni naslov kljub enemu zgrešenemu strelu leže. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Urška Poje je osvojila državni naslov kljub enemu zgrešenemu strelu leže. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Jakov Fak (SD Pokljuka) je po desetih kilometrih in dveh zgrešenih strelih slavil s 26,6 sekunde naskoka pred Rokom Tršanom (TSK Logatec), ki je imel enak strelski izkupiček. Do medalje je prišel še Miha Dovžan (ŠD Gorje), ki je pokril vseh deset tarč, a bil slabši v teku in za Fakom v cilju zaostal za 39,2 sekunde.