celinski pokal skoki Bor Pavlovčič

Sobota, 16. 3. 2019, 15.56

Celinski pokal, Zakopane

Pavlovčič drugi v Zakopanah

Bor Pavlovčič smučarski skoki | Bor Pavlovčič je v Zakopanah osvojil drugo mesto. | Foto Vid Ponikvar

Bor Pavlovčič je v Zakopanah osvojil drugo mesto.

Slovenski smučarski skakalec Bor Pavlovčič se je izkazal na tekmi za celinski pokal v Zakopanah. Zasedel je drugo mesto, za 14,7 točke ga je premagal le Avstrijec Stefan Huber, ki je bil najboljši v obeh serijah.

Pavlovčič, ki se je na stopničke v tem tekmovanju uvrstil tretjič v sezoni, je bil po po prvi seriji tretji, v drugi pa je prehitel Nemca Felixa Hoffmanna.

Rok Justin je zasedel deveto, Žak Mogel 11., Jaka Hvala 19., Tomaž Naglič 21., Blaž Pavlič 43., Andraž Pograjc pa 47.

V skupni razvrstitvi štiri tekme pred koncem vodi Avstrijec Clemens Aigner, ki ima 977 točk, 114 točk več od Norvežana Mariusa Lindvika. Od Slovencev je najvišje Rok Justin, s 538 točkami zaseda deseto mesto.

V nedeljo bo v Zakopanah še ena tekma.

Sportal Slovenski orli v Vikersundu poleteli do zmage!
Timi Zajc
Sportal Timi Zajc na letalnici napovedal boj za stopničke, tudi Domen je blestel