20. 12. 2017,
19.18

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,98

Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin Ana Bucik Maruša Ferk Meta Hrovat svetovni pokal #zanaše

Sreda, 20. 12. 2017, 19.18

Courchevel, paralelni slalom

Shiffrinova najboljša tudi pod žarometi, Slovenki sta se hitro poslovili

Ana Bucik | Foto Getty Images

Zmagovalka paralelnega slaloma v Courchevelu pod žarometi je Američanka Mikaela Shiffrin, ki je v finalu za zgolj štiri stotinke ugnala Slovakinjo Petro Vlhovo. Na zmagovalni oder se je prebila še Italijanka Irene Curtoni. Na četrtem mestu je presenetljivo pristala Norvežanka Maren Skjoeld in dosegla uspeh kariere. Nastopili sta tudi Slovenki Maruša Ferk (18. mesto) in Ana Bucik (23.) ter obstali že v šestnajstini finala.

Courchevel je gostil prvi ženski paralelni slalom. V tekmi z izločilnim formatom je nastopalo 32 smučark. Med njimi sta bili tudi Slovenki Maruša Ferk in Ana Bucik, ki sta svoje nastope hitro končali, že v šestnajstini finala. Osvojili sta 18. oziroma 23. mesto.

Ferkovo je izločila Avstrijka Katharina Truppe, ki je bila v dveh vožnjah hitrejša za 25 stotink. Nasprotnica Bucikove pa je bila Srbkinja Nevena Ignajtović. Po "prvi vožnji" je Slovenka branila prednost petih stotink, a v drugo odstopila in ostala brez napredovanja.

Tesen boj med najboljšima slalomistkama Američanki

V finalu smo spremljali pravo poslastico med najboljšima slalomistkama sezone Shiffrinovo in Vlhovo. Ves čas sta bili izenačeni, na koncu pa je z zgolj štirimi stotinkami prednosti slavila Američanka. Ta je na poti do prvega mesta izločila Coralie Frasse Sombet, nato Avstrijski Carmen Thalmann in Ricardo Haaser, v polfinalu pa še Italijanko Irene Curtoni.

Ta je na koncu pristala na tretjem mestu, v boju za stopničke je bila spretnejša od presenečenja večera Norvežanke Maren Sjoeld, ki je dosegla uspeh kariere.

Mikaela Shiffrin je zmagala že 35-krat. | Foto: Getty Images Mikaela Shiffrin je zmagala že 35-krat. Foto: Getty Images

Shiffrinova najhitrejša že v kvalifikacijah

Najhitrejša v kvalifikacijah je bila sicer Mikaela Shiffrin, ki je za 37 stotink sekunde ugnala Kanadčanko Erin Mielzynski.

Bucikova je bila 17. (+0,98), Ferkova pa mesto za njo (+1,06). Nastopila je tudi Meta Hrovat, ki je bila sicer v zgornjem delu zelo hitra, nato pa je storila napako in zaostala preveč (52. mesto).