Četrtek, 13. 1. 2022, 15.30

Carlo Janka

Olimpijski prvak naznanil konec kariere

1

Carlo Janka | Carlo Janka je tudi uradno naznanil upokojitev, sicer je v svetovnem pokalu zadnjo tekmo odpeljal marca lani. | Foto Reuters

Švicarski alpski smučar Carlo Janka bo po tekmah konec tedna v Wengnu sklenil športno pot. Veleslalomski olimpijski prvak iz Vancouvra 2010 in zmagovalec svetovnega pokala 2009/10 se je za konec športne poti odločil zaradi serije poškodb v zadnjih letih, predvsem bolečin v hrbtu.

Gre le za formalno slovo. Petintridesetletni Švicar je nazadnje v svetovnem pokalu nastopil marca lani, ko je v Saalbach-Hinterglemmu osvojil 24. mesto v smuku.

V letu 2009 je Janka v Val d'Iseru osvojil tudi naslov svetovnega prvaka v veleslalomu, v smuku pa je bil bronast.