Sobota, 10. 3. 2018, 16.02

Nordijska kombinacija, oslo

Japonec slavil v Oslu, Slovenca spet brez točk

Akito Watabe | Foto Sportida

Japonec Akito Watabe je v Oslu naredil še en korak k osvojitvi kristalnega globusa za najboljšega v svetovnem pokalu nordijskih kombinatorcev. Japonec je bil po skoku drugi, v desetkilometrskem teku pa je prehitel vodilnega Norvežana Jarla Magnusa Riiberja in v svetovnem pokalu prišel do šeste zmage v sezoni in 15. v karieri. Drugo mesto je zasedel Nemec Fabian Riessle, tretji pa je bil Avstrijec Mario Seidl.

Slovenca sta ostala brez točk. Mladinski svetovni prvak Vid Vrhovnik je bil po skoku na 28. mestu, po teku je nazadoval na 34., Marjan Jelenko je zasedel 46. mesto.

Naslednja tekma svetovnega pokala, v katerem ima Watabe 101 točko prednosti pred Norvežanom Janom Schmidom, bo v torek v Trondheimu.