Nekdanji svetovni prvak si je poškodoval koleno na državnem prvenstvu

1

Christof Innerhofer | Christof Innerhofer bo moral pod nož. | Foto Reuters

Christof Innerhofer bo moral pod nož.

Južni Tirolec Christof Innerhofer je že po koncu sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju utrpel poškodbo križnih vezi v levem kolenu. Štiriintridesetletni italijanski reprezentant je padel na superveleslalomu za italijansko prvenstvo v Cortini d'Ampezzo. Innerhoferja čaka operacija na zasebni kliniki Hochrum v Innsbrucku.

Christof Innerhofer je največji uspeh dosegel na svetovnem prvenstvu leta 2011 v Garmisch-Partenkirchnu z naslovom svetovnega prvaka v superveleslalomu. Na istem prvenstvu je osvojil tudi srebro v kombinaciji in smukaški bron.

Na olimpijskih igrah leta 2014 v Sočiju je osvojil srebro v smuku in bron v alpski kombinaciji.

V svetovnem pokalu ima vsega skupaj 18 uvrstitev na zmagovalni oder, od tega šest zmag. Nazadnje je bil na stopničkah decembra lani na smuku v Bormiu, ko se je na drugem mestu uvrstil za zmagovalca, rojaka Dominika Parisa.