alpsko smučanje Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin Tessa Worley Sara Hector veleslalom Ana Bucik

Nedelja, 20. 3. 2022, 12.01

Meribel, veleslalom (ženske)

Zadnja veleslalomska zmaga te zime Italijanki, Francozinji zadnji globus

Federica Brignone | Italijanka Federica Brignone je sezono končala z zmago na zadnjem veleslalomu te zime. Na zmagovalnem odru sta se ji pridružili rojakinja Marta Bassino in Slovakinja Petra Vlhova. | Foto Guliverimage

Italijanka Federica Brignone je po dveh letih spet zmagala na veleslalomski preizkušnji. Drugo mesto na zaključku veleslalomske sezone v Meribelu v Franciji je pripadlo njeni rojakinji Marti Bassino, tretja pa je Slovakinja Petra Vlhova. Edina slovenska predstavnica Ana Bucik je osvojila 16. mesto (+1.99), mali kristalni globus pa je po dramatičnem finalu dobila domačinka Tessa Worley, ki je danes pristala tik pod zmagovalnim odrom.

V Meribelu v Franciji se je z veleslalomsko preizkušnjo končala sezona svetovnega pokala za alpske smučarke. Po razburljivem finalu, v katerem je Američanka Mikaela Shiffrin s prvega mesta po prvi vožnji v finalu zdrsnila na sedmo mesto, je zmaga romala v roke Italijanke Federice Brignone, mali kristalni globus pa je drugič v karieri dobila Francozinja Tessa Workley.

Mikaela Shiffrin je po vodstvu v prvi vožnji v finalu zdrsnila na sedmo mesto. S trakom v barvah ukrajinske zastave se je spomnila na trpeče v vojni v Ukrajini.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mikaela Shiffrin je po vodstvu v prvi vožnji v finalu zdrsnila na sedmo mesto. S trakom v barvah ukrajinske zastave se je spomnila na trpeče v vojni v Ukrajini. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Švedinja Sara Hector, ki je vodila v seštevku pred zadnjo tekmo sezone, je danes osvojila 14. mesto, v seštevku discipline pa je sezono končala na drugem mestu. Hectorjeva je v Meribel prinesla 522 točk, a se ji zadnja tekma ni posrečila, tudi zaradi težav s kolenom.

Ana Bucik je v finalu napredovala na 16. mesto.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Ana Bucik je v finalu napredovala na 16. mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Bucikova v finalu napredovala za štiri mesta

Na drugo stopničko zmagovalnega odra je danes stopila še ena Italijanka Marta Bassino, ki je za rojakinjo zaostala 31 stotink, tretje mesto pa je osvojila Slovakinja Petra Vlhova. Ana Bucik, danes edina Slovenka na startu, je po 20. mestu v prvi vožnji v finalu napredovala na 16. mesto (+1.99) in za eno mesto zgrešila petnajsterico, ki na finalni tekmi sezone prejme točke za svetovni pokal.

Francozinja Tessa Worley si je še drugič v karieri priborila mali kristalni globus v posebnem seštevku veleslaloma. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Francozinja Tessa Worley si je še drugič v karieri priborila mali kristalni globus v posebnem seštevku veleslaloma. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Meta Hrovat, ki se je zaradi poškodbe odpovedala finalu sezone v Franciji, je v veleslalomskem seštevku sezono sklenila na 20. mestu, Bucikova pa na 23. mestu. Bucikova je v slalomskem seštevku šesta najboljša slalomistka sezone.

...

- Točke za svetovni pokal na finalnih tekmah sezone osvoji le najboljših 15 na tekmi.