Petek, 1. 12. 2017, 22.10

Lake Louis, ženske, smuk

Smukaški prvenec Avstrijke, Shiffrinova prvič do smukaških stopničk

Cornelia Huetter | Foto Sportida

Avstrijka Cornelia Hütter je zmagovalka uvodnega smuka za svetovni pokal alpskih smučark v kanadskem Lake Louisu. Druga je bila Tina Weirather iz Liechtensteina, tretje mesto je presenetljivo pripadlo specialistki za tehnične disciplini Američanki Mikaeli Shiffrin, ki je osvojila prve smukaške stopničke v svetovnem pokalu.

Petindvajsetletna Hütterjeva je bila pred današnjim smukom že trikrat na stopničkah v Lake Louisu, a nikoli pred tem še ni zmagala na smuku. Edino zmago pred tem je lani osvojila na superveleslalomu v Lenzerheideju. Osemindvajsetletna Weiratherjeva je vpisala svoje še sedme stopničke na tekmah v Lake Louisu, Shiffrinova, ki je konec minule zime osvojila svoj prvi veliki kristalni globus, pa svojo prve stopničke na tekmah za svetovni pokal v Lake Louisu. Dvaindvajsetletnica je bila pred tem 13. in 18. na smukih v Lake Louisu.

Grd padec Vonnove

Ameriška šampionka Lindsey Vonn, ki se lahko pohvali z rekordom, s kar 18 zmagami v Lake Louisu, ni končala nastopa ter je po padcu, pristala je v zaščitnih mrežah, ostala brez uvrstitve. Triintridesetletnica, ki je v "Lake Lindseyu" zbrala 14 zmag na smukih, je brez uvrstitve ostala tudi na veleslalomu v Söldnu.

Ferkova počasna

Edina slovenska predstavnica v Kanadi Maruša Ferk ni osvojila točk. Njen zaostanek 4,45 sekunde je bil dovolj za zgolj 45. mesto od 52 uvrščenih.

V skupni razvrstitvi svetovnega pokala po petih tekmah vodi Shiffrinova (365 točk), druga je Nemka Viktoria Rebensburg (-129), ki je dobila oba veleslaloma, smuk je končala na sedmem mestu, tretja je Slovakinja Petra Vlhova (-144).