Sobota, 7. 1. 2017, 14.40

Lahti, nordijska kombinacija

Nemec z zmago prevzel skupno vodstvo, Jelenko do prve točke

Eric Frenzel | Foto Reuters

Nemški olimpijski prvak Eric Frenzel je dobil tekmo nordijskih kombinatorcev za svetovni pokal v Lahtiju na Finskem in se veselil že 35. zmage v karieri. Na 10-kilometrski tekaški progi je obdržal prednost po skokih in slavil pred Fincem Eerom Hirvonenom in rojakom ter aktualnim svetovnim prvakom Johannesom Rydzekom.

Frenzel je s četrto zmago v sezoni prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, kjer ima s 554 točkami zdaj 24 točk naskoka pred Rydzekom. Ta je bil vnovič najhitrejši v teku, a je bil zaostanek po 12. mestu v skokih prevelik, da bi lahko ogrozil rojaka.

Velja omeniti tudi vrnitev 38-letnega Finca Hannuja Manninena, štirikratnega zmagovalca skupnega seštevka svetovnega pokala, ki je osvojil 18. mesto.

Zadovoljen je tudi slovenski tabor, saj je Marjan Jelenko osvojil 30. mesto in s tem prvo točko v svetovnem pokalu v sezoni 2016/17.