Maja Vtič Špela Rogelj Urša Bogataj Urša Bogataj Jerneja Brecl Nika Križnar Nika Križnar Ema Klinec Ema Klinec

Nedelja, 2. 12. 2018, 14.32

POSAMIČNA TEKMA, LILLEHAMER (Ž)

Althausova slavila v Lillehammerju, Križnarjeva deseta

Nika Križnar | Foto Žiga Zupan/Sportida

Nemka Katharina Althaus je zmagovalka današnje tekme v smučarskih skokih za svetovni pokal v norveškem Lillehammerju. Drugo mesto je na veliki skakalnici zasedla njena rojakinja Ramona Straub, tretje pa Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz. Od šestih Slovenk je bila najboljša Nika Križnar, ki je zasedla deseto mesto.

Ema Klinec, ki je na sobotni preizkušnji na srednji skakalnici zasedla tretje mesto in bila najboljša v kvalifikacijah na veliki skakalnici, je današnjo tekmo končala na 16. mestu. Jerneja Brecl je osvojila 19., Urša Bogataj 20., Špela Rogelj pa 26. mesto.

Maja Vtič se ni prebila med 30 najboljših na današnji tekmi.