5 let, 3 mesece

Christof Innerhofer Rok Perko Bormio Stelvio

Petek, 27. 12. 2013, 14.34

Innerhofer najboljši v Bormiu, Perko ujel rep dvajseterice

Na uvodnem smukaškem treningu v Bormiu je bil najboljši Christof Innerhofer. V slovenskem taboru je imel največ razlogov za zadovoljstvo Rok Perko. Z zaostankom 1,73 sekunde je dosegel 20. čas.

Proga Stelvio bo najboljšim smukačem na svetu predstavljala zadnji izziv v iztekajočem se letu 2013. Tekma za svetovni pokal v Bormiu bo v nedeljo, na uvodnem spoznavanju proge pa je najmanj napak pokazal Christof Innerhofer. Italijan je postavil čas 1:53,92, izmed tekmecev pa se mu je najbolj približal Američan Bode Miller. Zaostal je 20 stotink sekunde, vodilni v skupnem seštevku za svetovni pokal, Norvežan Aksel Lund Svindal, pa je zasedel tretje mesto (+0,28).

Slovenske barve v Bormiu zastopajo trije smučarji. Na petkovem treningu se je najbolj izkazal Rok Perko. Osvojil je 20. mesto in za Innerhoferjem zaostal slabi dve sekundi (+1,73). Andrej Šporn je bil 42. (+3,10), Klemen Kosi pa 59. (+4,14).

Nastopil je tudi Mariborčan Alek Glebov, ki brani barve ruske reprezentance. Postavil je 31. čas.