Torek, 15. 3. 2022, 13.43

COURCHEVEL, smuk, trening (Ž in M)

Ilka Štuhec 16., Čater in Kline v ozadju na smukaškem treningu

Ilka Štuhec | Foto Guliverimage

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je na drugem treningu smuka v Courchevelu, ki z Meribelom gosti finale svetovnega pokala, zasedla 16. mesto. Za najhitrejšo, Američanko Mikaelo Shiffrin, je zaostala 1,96 sekunde. Na moškem treningu je bil najhitrejši Američan Ryan Cochran-Siegle.

V ženski konkurenci je drugo mesto zasedla Švicarka Corinne Suter (+0,75), tretje pa Francozinja Romane Miradoli (+0,94). Na prvem treningu je bila Štuhčeva 20., najhitrejša pa je bila Miradolijeva.

Pri moških je Cochran-Siegle za 0,17 sekunde ugnal Avstrijca Daniela Hemetsbergerja in za 0,33 njegovega rojaka Vincenta Kriechmayrja. Martin Čater, ki je bil na prvem treningu deseti, je bil 21. z 2,47 sekunde zamude, Boštjan Kline pa 24. (+2,89). Nemec Josef Ferstl je dobil prvi trening.

Moški smuk bo na sporedu v sredo ob 10.00, ženski pa ob 11.30.

Na finalu sezone svetovnega pokala sicer nastopa po 25 najboljših v skupnem seštevku vsake discipline, olimpijski prvak, svetovni prvak med mladinci ter tekmovalci, ki so v sezoni zbrali več kot 500 točk.