Lea Einfalt Rok Tršan državno prvenstvo Pokljuka

Sobota, 26. 12. 2020, 15.41

Pokljuka, dp

Einfaltova in Tršan prvaka v sprintu

Rok Tršan | Rok Tršan je ob odsotnosti Jakova Faka in Klemna Bauerja na Pokljuki osvojil naslov državnega prvaka v sprintu. | Foto Grega Valančič/Sportida

Lea Einfalt (Triglav) in Rok Tršan (Logatec) sta nova slovenska biatlonska prvaka v sprintu. Medtem ko je bil naslov Tršana pričakovan, saj je bila moška konkurenca močno okrnjena, je bilo zelo tesno pri dekletih.

Pri moških na 7,5-kilometrski tekmi niso nastopili Jakov Fak, Klemen Bauer in mladi Alex Cisar, zato je Tršan brez težav s strelsko ničlo opravil s konkurenco. Mladi Lovro Planko (Ihan) je moral dvakrat v kazenski krog in zaostal za 1:08 minute. Dvakrat je bil v kazenskem krogu tudi izkušeni Miha Dovžan (Gorje) in z zaostankom 1:36 minute le za dobri dve sekundi rešil bronasto odličje pred Maticem Repnikom (Ihan).

Lea Einfalt je reševala čast ženske A ekipe. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Lea Einfalt je reševala čast ženske A ekipe. Foto: Urban Urbanc/Sportida

V ženski konkurenci na šest kilometrov je Einfaltova (Triglav) s hitrim tekom nadomestila tri kazenske kroge in za 2,9 sekunde ugnala mladinko Klaro Vindišar (Gorje), ki je morala v kazenski krog le enkrat. Tretja je bila še ena mladinka Lena Repinc (Bohinj), ki je bila prav tako kot Einfaltova na strelišču nenatančna trikrat, zaostala pa vsega slabih 11 sekund.

Zanimivo je, da so precej za mladinkami zaostale tudi Polona Klemenčič, Nika Vindišar, Nina Zadravec in Tais Vozelj, ki nastopajo v svetovnem pokalu.

V nedeljo biatlonce in biatlonke na Pokljuki čaka še zasledovalna tekma.