Nove Mesto Polona Klemenčič Tiril Eckhoff

NOVE MESTO, SVETOVNI POKAL, SPRINT (Ž)

Eckhoffova nadaljuje serijo s Pokljuke, Klemenčičevi zasledovanje

Tiril Eckhoff - Pokljuka 2021 | Tiril Eckhoff nadaljuje z izvrstnimi predstavami. | Foto Guliverimage

Tiril Eckhoff nadaljuje z izvrstnimi predstavami.

Junakinja februarskega biatlonskega svetovnega prvenstva na Pokljuki Norvežanka Tiril Eckhoff nadaljuje z dobrimi nastopi. V Novem Mestu na Češkem je kljub zgrešenemu strelu dobila sprint za svetovni pokal. Ukrajinka Julija Džima je zaostala devet sekund, Italijanka Lisa Vittozzi, obe sta zadeli vseh 10 tarč, pa 15.

Tridesetletna Eckhoffova, ki je na Pokljuki osvojila šest odličij, od tega štiri zlata, je bila še enkrat več nepremagljiva v smučini. Po drugem streljanju je bila še na četrtem mestu, v zadnjih dveh kilometrih in pol pa je ugnala vse tekmice.

Med Slovenkami si oceno solidno zasluži Polona Klemenčič. Z dvema zgrešenima streloma je osvojila 43. mesto in si priborila nedeljsko zasledovanje. Nina Zadravec je zgrešila en strel in bila 83., a bi se tudi z ničlo težko zavihtela med najboljši šestdeseterico, ki bo nastopila v nedeljo. Lea Einfalt pa je morala v kazenski krog kar štirikrat in je med 106 tekmovalkami zasedla 101. mesto.

V skupnem seštevku svetovnega pokala ima Eckhoffova zdaj že 68 točk prednosti pred rojakinjo Marte Olsbu Roeiseland in 30 pred Švedinjo Hanno Oeberg. V nedeljo ji bo nevarna predvsem Roeiselandova, ki bo šla na tekmo kot sedma z zaostankom 18 sekund.

Ob 15.40 bo v Novem Mestu na sporedu še moški sprint.