mladinsko SP Tais Vozelj Živa Klemenčič Lovro Planko Anton Vidmar Alex Cisar

Nedelja, 28. 2. 2021, 15.53

Obertilliach, mladinsko SP, posamični tekmi mlajših članov

Do srebrne medalje v Avstriji še Alex Cisar

Obertilliach v Avstriji je danes gostil novi posamični tekmi mladinskega svetovnega prvenstva v biatlonu. Po včerajšnjem srebrnem odličju Lene Repinc v kategoriji mladink, so danes na vrsto prišle še mlajše članice in člani. Alex Cisar je osvojil srebro.

Za nov izjemen rezultat slovenske ekipe je poskrbel Alex Cisar, ki je na 15-kilometrski preizkušnji osvojil srebrno odličje. Pokril je 19 tarč (0,0,0,1) in za zmagovalcem, Nemcem Philippom Lipowitzem (0,0,1,0) zaostal za enajst sekund. Bronasto odličje si je priboril Francoz Emilien Claude.

Anton Vidmar je zasedel 33. mesto (1,1,1,1), Lovro Planko pa 43. (1,0,2,2).

Na ženski 12,5-kilometrski preizkušnji je lep rezultat dosegla Živa Klemenčič, ki se je uvrstila na 18. mesto (1,2,1,0), medtem ko je bila Tais Vozelj 49. (1,1,0,2). Zlato medaljo je osvojila Francozinja Camille Bened, srebrno Slovakinja Henrieta Horvatova in bronasto Italijanka Beatrice Trabucchi.