Sobota, 20. 1. 2018, 13.08

Chaux-Neuve, nordijska kombinacija

Schmidu prva tekma v Chaux-Neuveju, Jelenko za las ujel točki

Jan Schmid | Foto Sportida

Norvežan Jan Schmid je zmagovalec nordijske kombinacije za točke svetovnega pokala v Chaux-Neuveju. Drugi je bil Japonec Akito Watabe, vodilni po skoku je po 10-kilometrskem teku za Schmidom zaostal 1,4 sekunde. Tretji je bil Finec Ilkka Herola, ki je zaostal 21,5 sekunde. Edini Slovenc Marjan Jelenko je končal na 29. mestu.

Jelenko je prvi del tekme končal na 24. mestu, v teku pa je še nazadoval. Na 29. mestu je zaostal dve minuti in 26 sekund.

Na 10 kilometrov dolgo preizkušnjo se je Jelenko podal v želji, da osvoji nove točke svetovnega pokala. Po prvi četrtini proge je sledil cilju na 29. mestu v skupini tekmovalcev, ki so zaostajali okrog 1:25 minute. Enak položaj je bil tudi na polovici proge, zaostanek skupine pa se je nato pred zadnjim krogom povečal na slabi dve minuti. Na koncu je Jelenku cilj uspelo doseči, osvojil je tretje točke v tej sezoni.

"Marjan se zelo lepo dviguje. Na skakalnici je naredil še manjšo napako, a generalno gre vse lepo v pravo smer. Pozitivno gremo naprej. Tekel je zelo lepo, taktično, v skupini je naredil nekaj lepih potez in zato je bil konstantno v boju za točke. Na koncu je v sprintu izgubil dve mesti, a tudi tek je bil zelo soliden, tako kot tudi rezultat pred nadaljevanjem sezone. Pohvaliti pa moram tudi servis, danes so zelo dobro opravili svojo nalogo. Vse stvari so se 'poklopile' in smo lahko zelo zadovoljni," je nastop Jelenka pokomentiral pomočnik glavnega trenerja slovenske reprezentance Mitje Oraniča, Jan Družina.

Za nedeljo je v Franciji predvidena ekipna tekma, a ker napoved ni najboljša, se program utegne spremeniti. Tako bo slovenske ekipa ostala v Franciji, saj bi v primeru odpovedi skakalnega dela ekipne preizkušnje izpeljali posamično tekmo, za skakalne rezultate pa bi šteli dosežki s petkove provizorične serije.