Sobota, 9. 3. 2019, 14.00

Oslo, svetovni pokal, tek na smučeh

Bolšunov na čelu štirih Rusov na prvih mestih v Oslu

Aleksander Bolšunov | Foto Gulliver/Getty Images

Štirje ruski smučarski tekači so bili na prvih mestih na tekmi za svetovni pokal v Oslu. Na 50 kilometrov s skupinskim startom je slavi Aleksander Bolšunov in prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku pokala. Drugi je bil Maksim Viljažanin s sekundo zaostanka, tretji je bil Andrej Lagkov (+1,6), četrti pa Ilija Semikov (+2,0).

Slovencev ni bilo na startu.

Bolšunov je še kilometer pred ciljem zaostajal za Viljažaninom, v ciljnem sprintu pa je nato prišel do zmage, ki ga je zavihtela na sam vrh skupnega seštevka. Doslej vodilni, Norvežan Johannes Hoesflt Klaebo, je bil šele 38.

Svetovni prvak z nedavnega prvenstva v Avstriji, Norvežan Hans Christer Holund, je bil 15. Najvišje uvrščeni predstavnik gostiteljev je bil Martin Johnsrud Sundby na šestem mestu, pred njim je bil tudi Kanadčan Alex Harvey.