Alex Cisar Johannes Thingnes Boe Oberhof SP v biatlonu biatlon

Nedelja, 19. 2. 2023, 13.08

OBERHOF 2023, skupinski štart (M)

Boe zgrešil 20. tarčo in ostal brez šestega zlata, Cisar še nikoli boljši

Johannes Thingnes Boe | Johannes Thingnes Boe je osvojil še sedmo kolajno na tem prvenstvu. | Foto Reuters

Johannes Thingnes Boe je osvojil še sedmo kolajno na tem prvenstvu.

Norvežan Johannes Thingnes Boe na šesti posamični tekmi na biatlonskem svetovnem prvenstvu v Oberhofu ni osvojil še šeste zlate kolajne. Na tekmi s skupinskim štartom je bil tretji. Zasenčila sta ga Šveda Sebastian Samuelsson in Martin Ponsiluoma. Mladi slovenski biatlonec Alex Cisar je osvojil 17. mesto.

Uroš Velepec, Oberhof 2023
Sportal Sliši se presenetljivo, a v Nemčiji je manj biatloncev kot na Norveškem ali v Franciji

Sebastian Samuelsson in Martin Ponsiluoma za dvojno švedsko zmago. | Foto: Reuters Sebastian Samuelsson in Martin Ponsiluoma za dvojno švedsko zmago. Foto: Reuters Šveda Sebastian Samuelsson in Martin Ponsiluoma sta na tekmi s skupinskem štartom (15 km) premagala kralja letošnjega svetovnega prvenstva v biatlonu Johannesa Thingnesa Boeja. Norvežan je zgrešil 20. strel in v zadnjem krogu obeh Švedov ni mogel ujeti in prehiteti. Skupaj je namreč zgrešil kar tri strele in moral tako odteči 450 dodatnih metrov. Že v prvi polovici tekme je tako ves čas lovil vodilne.

Po tretjem streljanju je povedel, a nato je bil usoden zadnji strel. V zadnjem krogu niti ni imel dovolj hitrih smuči. Šveda sta bila hitrejša. V cilju je zaostal 38,8 sekunde. Ponsiluoma je imel dva kazenska kroga, Samuelsson pa je zadel vseh 20 tarč in je tako osvojil svojo prvo zlato kolajno na svetovnih prvenstvih.

Boe je po Francozu Raphaelu Poireeju postal drugi biatlonec s kolajnami v vseh disciplinah na SP. Francozu je to uspelo leta 2004, ko je osvojil pet kolajn, od tega tri zlate, 29-letni Boe pa je v Oberhofu osvojil sedem kolajn, od tega pet zlatih ter po srebro in bron.

Alex Cisar | Foto: Reuters Alex Cisar Foto: Reuters Slovenske barve je v deževnem in spomladanskem Orerhofu izvrstno zastopal mladi 23-letni Alex Cisar, ki je bil pred dnevi na individualni tekmi 19., kar je bila njegova najboljša uvrstitev v članski karieri. Zdaj jo je še izboljšal. Znova je zadel 19 od 20 strelov in tekmo končal na 17. mestu.

"Res sem zelo vesel in ponosen, da mi je ravno na svetovnem prvenstvu uspelo priti do najboljšega izida kariere. Že sam nastop na tekmi je bila zame čast," je dejal Cisar. "Na tej tekmi štarta 30 najboljših biatloncev na svetu in to je bila zame potrditev. Po vrhu vsega je sledil še izvrsten strelski nastop, tudi tekaško pa sem se na svoje stanje solidno odrezal. Nov fenomenalen rezultat in nova spodbuda za nadaljnje tekme."

Tudi glavni trener slovenske reprezentance Ricco Gross je lahko le zadovoljen s prvenstvom v Oberhofu. "Prvenstvo lahko ocenimo za uspešno. Škoda, da sta imela Anamarija in Jakov težave z zdravjem. A v celoti gledano s Tonijem, Alexom in Polono smo lahko zelo zadovoljni," je vrhunec sezone ocenil Nemec.