8. 12. 2023,
15.38

4 mesece, 3 tedne

Thermometer Blue 1,58

Lena Repinc Živa Klemenčič Polona Klemenčič Anamarija Lampič Anamarija Lampič svetovni pokal v biatlonu Hochfilzen biatlon

Petek, 8. 12. 2023, 15.38

Biatlon, Hochfilzen, sprint (ž)

Anamarija Lampič poletela med deseterico #video

Anamarija Lampič | Anamarija Lampič je v Hochfilznu zasedla odlično osmo mesto. | Foto Guliverimage

Anamarija Lampič je v Hochfilznu zasedla odlično osmo mesto.

Anamarija Lampič se je z izjemnim tekom prebila na izvrstno osmo mesto na sprinterski tekmi svetovnega pokala v avstrijskem Hochfilznu. Trikrat je morala v kazenski krog, za zmagovalko, Norvežanko Ingrid Landmark Tandervold, je zaostala 54 sekund. Točke svetovnega pokala je z 28. mestom dosegla tudi Polona Klemenčič.

Jakov Fak
Sportal Zmaga na Norveško, vsi štirje Slovenci do točk #video

Polona Klemenčič je bila na strelišču nenatančna dvakrat in je za zmagovalko na 7,5 kilometra dolgi preizkušnji pridelala 1:43 zaostanka. Tudi Lena Repinc je morala v dva kazenska kroga, s 53. mestom (+ 2:31,0) se je uvrstila na sobotno zasledovalno tekmo. Živa Klemenčič (+ 3:31,0/3) je bila prepočasna, tekmo je končala na 78. mestu.

Strelsko brezhibna Tandervoldova je bila danes za 4,9 sekunde hitrejša od Švedinje Elvire Öberg, ki je bila enkrat nenatančna na prvem strelskem postanku, tretje mesto pa je zasedla Francozinja Justine Braisaz-Bouchet (+ 19,7), ki je prav tako morala enkrat v kazenski krog.

Lampičevi Hochlfilzen očitno ustreza, že lani, v svoji krstni sezoni med biatlonkami, je tam osvojila izvrstno peto mesto na sprinterski tekmi. Peta je bila tudi na sprintu v Anterselvi in to sta za zdaj njena najboljša posamična izida v svetovnem pokalu. Danes je imela najboljši čas teka, če odštejemo streljanje, je bila na progi dobrih šest sekund hitrejša od Öbergove in kar 17 sekund od zmagovalke Tandervoldove.

Obžalujeta le nekaj zgrešenih strelov

"Odličen nastop Ane. Izjemen nastop na progi, najhitrejši čas na progi." | Foto: Guliverimage "Odličen nastop Ane. Izjemen nastop na progi, najhitrejši čas na progi." Foto: Guliverimage "Ob prihodu v Hochfilzen se nisem počutila najbolje. Nisem vedela, ali bom zbolela ali ne. Očitno nisem v slabi formi. Sicer nisem popravila lanske uvrstitve, ampak osmo mesto je super. Sem zadovoljna. Malce mi je žal strela leže, ker je bil oddan malce prehitro. Na splošno pa sem res zadovoljna. Čas teka sem stopnjevala in na koncu bila najhitrejša," je bila s svojim nastopom zadovoljna Anamarija Lampič, slovenska junakinja prvega dne tekmovanj v Hochfilznu.

Tudi Polona Klemenčič je bila vesela novih točk svetovnega pokala. "Z današnjim nastopom sem res zadovoljna. Morda le strel stoje, ki sem ga zgrešila res daleč. Preveč sem čakala in nato zgrešila. Ampak ker sem imela na Švedskem pet zgrešenih strelov in slabo tekmo, mi ta rezultat daje veliko motivacije. Tekaško sem bila v redu, nekako v svojih mejah," je povedala za Smučarsko zvezo Slovenije.

Oceno je podal tudi glavni trener slovenske reprezentance Ricco Groß: "Odličen nastop Ane. Izjemen nastop na progi, najhitrejši čas na progi. Vedno zanjo govorimo o 70-odstotni uspešnosti na strelišču. Danes je to storila in takoj je bila v najboljši deseterici in v stiku z najboljšimi. Z dvema zgrešenima je zanjo takoj možnost, da pride na oder za zmagovalke. Zadovoljen sem tudi z nastopom Polone, ki je imela na Švedskem odličen nastop v mešani štafeti dvojic, nato pa ponesrečenega v sprintu. Danes je to popravila z dvema zgrešenima streloma in s tekom le minuto počasnejšim od Ane. Na zasledovanje se je uvrstila tudi Lena in to je odličen dan za nas."

In kaj Anamarija Lampič pričakuje od sobotne zasledovalne tekme?

Menjava na vrhu

Do menjave je prišlo tudi v vodstvu skupnega seštevka svetovnega pokala. Nemka Franziska Preuss zaradi okužbe s koronavirusom ni tekmovala, kar je za prevzem vodstva izkoristila danes 15. Francozinja Lou Jeanmonnot, le 12 točk zdaj zaostaja Tandrevoldova. Lampičeva je v skupnem seštevku napredovala na 21. mesto.

Današnja zmagovalka Ingrid Landmark Tandrevold je zdaj druga v skupnem seštevku. | Foto: Guliverimage Današnja zmagovalka Ingrid Landmark Tandrevold je zdaj druga v skupnem seštevku. Foto: Guliverimage

Jutri bosta v Hochfilznu obe zasledovalni tekmi, moška (tudi z Jakovom Fakom, Tonijem Vidmarjem, Lovrom Plankom in Miho Dovžanom) se bo začela ob 12.15, ženska (Lampičeva, P. Klemenčičeva in Repinčeva) bo ob 14.45. V nedeljo bosta še štafetni tekmi, moška ob 11.30, ženska ob 14.15.