3. 2. 2018,
16.00

6 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,30

Anže Lanišek Anže Lanišek Planica Planica celinski pokal Robert Kranjec Tomaž Naglič Andraž Pograjc

Sobota, 3. 2. 2018, 16.00

Celinski pokal, Planica

Anže Lanišek v Planici pometel s konkurenco

Anže Lanišek | Foto Vid Ponikvar

Anže Lanišek je zmagovalec 16. tekme celinskega pokala smučarjev skakalcev v tej sezoni. V Planici so ekipni slovenski uspeh dopolnili še Robert Kranjec s četrtim, Tomaž Naglič s šestim in Andraž Pograjc s sedmim mestom.

Planica je ta konec tedna prizorišče tekem celinskega pokala v nordijski kombinaciji in v smučarskih skokih. Naši skakalci po odličnem koncu tedna v Sapporu ne popuščajo niti na domačem terenu. Anže Lanišek je s 135 in 135,5 metri (264,5 točk) gladko ugnal vso konkurenco, potem ko je bil dvakrat najdaljši. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Philipp Aschenwald (130,5 in 129,5 m/243,9 t), tretje pa Nemec Pius Paschke (130,5 in 130 m/238,4 t).

Tik pod stopničke se je v finalni seriji z osmega mesta po prvi zavihtel Robert Kranjec. Skočil je 128 in 129,5 metrov (236,5 t). Šesti je bil Tomaž Naglič (232,9 t), sedmi pa Andraž Pograjc (232,6 t).

Jurij Tepeš je točke osvojil na 14. mestu, Rok Tarman je bil 18., Miran Zupančič 23. in Aljaž Vodan 30., potem ko je bil v finalni seriji diskvalificiran.

Skupno še vedno vodi Nejc Dežman s 602 točkama, Lanišek je z drugo letošnjo zmago skočil že na osmo mesto s 392 točkami.