16.30

umetnostno drsanje

Sobota, 30. 4. 2011, 16.30

Andovi drugi naslov svetovne prvakinje

Japonska umetnostna drsalka Miki Ando je na svetovnem prvenstvu v Moskvi še drugič postala svetovna prvakinja.

Srebrno medaljo je osvojila olimpijska prvakinja Kim Yu-Na iz Južne Koreje, bron pa evropska prvakinja Italijanka Carolina Kostner.

Andojeva je leta 2007 že bila najboljša na svetu, tokrat pa je po prostem programu ugnala olimpijsko prvakinjo, ki je vodila po kratkem programu in je danes imela kar nekaj težav pri skokih. Za mlado Korejko je bil to šele prvi nastop po lanskem SP, ko ji je naslov najboljše tekmovalke na svetu odvzela Japonka Mao Asada.

Po kratkem programu je Yu-Na imela le 0,33 točke prednosti pred drugouvrščeno Andojevo in bilo je jasno, da bo o zlatem odličju odločal prosti program. Obe tekmovalki sta napravili nekaj napak, na koncu pa je Andojeva zbrala 195,79 točke, Yu-Na pa 195,50.

Asada, svetovna prvakinja iz leta 2008 in 2010 ter nosilka srebrnega odličja iz olimpijskih iger 2010, je končala na skromnem sedmem mestu.

Davisova in White svetovna prvaka med plesnimi pari

Američana Meryl Davis in Charlie White sta nova svetovna prvaka v umetnostnem drsanju med plesnimi pari, svoji domovini pa sta priborila prvo zlato medaljo na svetovnih prvenstvih v tej disciplini. Kanadski par, branilca naslova, Tessa Virtue in Scott Moir, je osvojil srebrno odličje, bron pa Američana Maia in Alex Shibutani.

"Ne morem reči, da vse dolgujeva trenerjema," sta v šali dejala Davisova in White, ki ju trenirata Igor Špilband in Marina Zujeva, isti trenerski par pa trenira tudi dobitnika srebrne in bronaste medalje.