Sobota, 17. 3. 2018, 14.11

AARE, SVETOVNI POKAL – SLALOM (Ž)

Shiffrinova peti slalomski globus potrdila s suvereno zmago

MIkaela shiffrin | Foto Getty Images

Najboljša slalomistka zadnjih let Mikaela Shiffrin je znova dokazala, da ji v slalomu ni para. Peti kristalni globus v tej disciplini je potrdila z zanesljivo zmago. Najbližjo zasledovalko Wendy Holdener je prehitela za dobro sekundo in pol. le stotinko za Švicarko je končala Švedinja Frida Hansdotter.

Domačinka Frida Hansdotter, ki je v Pyeongchangu osvojila naslov olimpijske prvakinje v slalomu, je bila po prvi vožnji na šestem mestu, a je v finalu skočila na oder za zmagovalke s tretjim mestom (+1,59), ko je bila od drugouvrščene Holdenerjeve počasnejša za pičlo stotinko sekundo.

Od Slovenk do točk le Bucikova

Na startu so bile tri Slovenke in vse so se prebile v finale, v katerem so vse tekmo končale v cilju, a je točke osvojila le Ana Bucik, ki je bila 16. na prvi progi. Na finalu sezone se točke svetovnega pokala delijo le prvi petnajsterici.

Ana Bucik je na 15. mestu ujela točke. | Foto: Getty Images Ana Bucik je na 15. mestu ujela točke. Foto: Getty Images

Sedemnajsto mesto po prvi vožnji je v finalu ubranila Meta Hrovat (+4,33), Maruša Ferk (+5,51) je na repu rezultatske lestvice ostala tudi po finalu. Na prvi progi je bila 21., na istem mestu je ostala tudi po finalu.

Bucikova in Ferkova sta si nastop na zadnjem slalomu v sezoni priborili z 22. in 25. mestom v seštevku discipline, Hrovatova pa si je povabilo na slalomski finale priborila kot aktualna mladinska svetovna slalomska prvakinja.

Na koncu je nastope ocenil glavni trener Denis Šteharnik: "Ferkova je bila bolna, tako da ni imela prave moči. Težko je tekmovati, če nisi 100-odstoten in to se ji je poznalo. Kar se tiče Mete ji je malo zmanjkalo, bilo bi senzacionalno oziroma presenetljivo, če bi prišla med 15. Žal ji je malo zmanjkalo, a je bila zelo blizu, tako da ji čestitam. Prikazala je eno izmed najboljših voženj v tem letu. Vse je v redu, a škoda, ker ni prišla do točk. Kar se tiče Ane, mislim, da je naredila vse kar je lahko. V prvi vožnji je v spodnjem delu naredila napako, ki jo je sigurno stala dvajset, trideset stotink. Druga vožnja ji je uspela dobro in mislim, da je pokazala, koliko je v temu trenutku sposobna."

Shiffrinovi petič mali kristalni globus

Slalomski mali kristalni globus je bil oddan že pred Švedsko. Osvojila ga je Shiffrinova, ki je predčasno potrdila tudi veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku sezone.

V Aareju bosta v nedeljo na sporedu še moški slalom in ženski veleslalom, na katerem bosta slovenske barve zastopali Ana Drev in Meta Hrovat.