Nedelja, 7. 2. 2021, 20.00

OP Avstralije, WTA (1. dan)

Hitro slovo Zidanškove in Hercogove, Williamsova brez težav

Polona Hercog | Foto Gulliver/Getty Images

Slovenski teniški igralki Tamara Zidanšek in Polona Hercog sta že po prvem krogu končali posamične nastope na odprtem prvenstvu Avstralije. Obe sta izgubili po dveh nizih. Zidanškovo je ugnala Kazahstanka Zarina Dijas s 6:2, 7:5, od Hercogove pa je bila s 7:6 (6), 6:3 boljša Francozinja Caroline Garcia.

Aljaž Bedene
Sportal Bedene se je že poslovil, Đoković zanesljiv, Francoz zaradi poraza v jok #video

Tamar Zidanšek je končala s posamični nastopi na OP Avstralije. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tamar Zidanšek je končala s posamični nastopi na OP Avstralije. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Triindvajsetletna Konjičanka je tudi v drugem medsebojnem obračunu proti trenutno 83. igralki lestvice WTA Dijasovi ostala praznih rok. Pred tem sta se leta 2018 pomerili v New Havenu, ko je bila Kazahstanka boljša s 6:1, 6:4.

Tudi tokrat je Zidanškova, ki na lestvici WTA zaseda 91. mesto, slabo začela in že v prvi igri oddala servis. Konjičanka je imela priložnost, da se vrne v četrti igri, a ni izkoristila priložnosti za "break". Dijasova je nato povišala prednost v sedmi igri in zanesljivo dobila prvi niz.

V drugem je slovenska predstavnica povedla z "breakom" v četrti igri, tekmica pa se je vrnila v sedmi. V 11. igri ji je nato uspel še četrti odvzem servisa v dvoboju, po uri in 22 minutah pa je izkoristila četrto žogico za zmago. Zidanškovo v Melbournu čaka še nastop v konkurenci dvojic, kjer bo igrala z Nizozemko Arantxo Rus.

Polona Hercog | Foto: Sportida Foto: Sportida Hercogova zapravila priložnost v prvem nizu

Hercogova se je na igrišču št. 17 potila 23 minut dlje od rojakinje. V prvem nizu sta si tekmici izmenjali po en "break", niz pa je odločila podaljšana igra. Mariborčanka je imela pri 6:5 priložnost za osvojitev niza, a je nato izgubila tri zaporedne točke.

Drugi niz je Francozinja, 43. igralka sveta, začela in končala z odvzemoma servisa in se veselila preboja v drugi krog. Tekmici sta se pomerili štirikrat, Hercogova, trenutno 51. igralka sveta, pa je proti 27-letnici iz Lyona doslej osvojila le en niz.

Od slovenskih posameznic bo v torek igrala še Kaja Juvan, ki se bo na igrišču št. 13 pomerila s 15. igralko sveta, Britanko Johanno Konta.

Serena Williams tudi letos nase opozarja s posebnimi oblačili. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Serena Williams tudi letos nase opozarja s posebnimi oblačili. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Williamsova oddala le dve igri, Osaka tri

Turnir je začela tudi Serena Williams, sedemkratna zmagovalka OP Avstralije. Američanka je proti Nemki Lauri Siegemund oddala le dve igri (6:1, 6:1).  Williamsova, ki že nekaj časa lovi 24. lovoriko na turnirjih za grand slam, ima izjemno statistiko v prvih krogih turnirjev za grand slam. Do zdaj je v prvem krogu izgubila le enkrat v karieri, njeno razmerje zmag in porazov pa je 76:1.

Pri 39 letih je Williamsova odigrala 100. dvoboj Australian Opna, na katerem je dosegla 16 winnerjev. "To je bil dober začetek. Na igrišču je bila dobra stara Serena," je dejala po zmagi.

Zelo dobro je svojo nalogo opravila Naomi Osaka, ena glavnih favoritinj za zmago. Japonka je v prvem krogu s 6:1 in 6:2 premagala Rusinjo Anastazijo Pavuljčenkovo.