Grand Slam Marketa Vondroušova Jelena Ribakina tenis Iga Swiatek Wimbledon

Torek, 2. 7. 2024, 22.30

Wimbledon (WTA), 2. dan

Po 30 letih branilka naslova izpadla že v prvem krogu

Wimbledon Marketa Vondroušova |  Marketa Vondroušova, branilka lanske lovorike iz Wimbledona, je izpadla že v prvem krogu. | Foto Reuters

Marketa Vondroušova, branilka lanske lovorike iz Wimbledona, je izpadla že v prvem krogu.

Marketa Vondroušova je lani spisala pravljico, ko je osvojila Wimbledon, letos pa izpadla že v prvem krogu. Izločila jo je malo znana Jessica Bouzas Maneiro. Drugi dan turnirja na sveti londonski travi je bila uspešna četrtopostavljena Jelena Ribakina in seveda tudi prva igralka sveta Iga Swiatek.

Wimbledon Novak Đoković
Sportal Đoković po poškodbi že zmaguje: Bilo je zelo dobro

Jessica Bouzas Maneiro | Foto: Reuters Jessica Bouzas Maneiro Foto: Reuters Uvodni krog je bil usoden za lansko zmagovalko Čehinjo Marketo Vondroušovo. Branilka naslova je v  prvem krogu WImbledona izpadla prvič po 30 letih, ko se je to zgodilo Steffi Graf. S 6:4 in 6:2 jo je po vsega 69 minutah igre premagala Španka Jessica Bouzas Maneiro. Ta je 83. na lestvici WTA in je letos dobila en sam dvobojna turnirjih najvišje ravni. Vondroušova je bila šesta nosilka, je pa imela pred turnirjem precej težav s poškodbo kolka. Letos je izpadla že v prvem krogu grand slama v Melbournu, na Rolandu Garrosu pa se je prebila do četrtfinala.

Čehinja je naredila veliko napak, kot je sama dejala. Dodala je, da se ji je poznala poškodba in desetdnevni izpad treninga. "Prvič sem bila v Wimbledonu, takoj sem morala na osrednje igrišče, a presenetljivo sem se počutila kot doma. To je eden najpomembnejših trenutkov mojega življenja, moje kariere. Nisem imela nobenega pritiska, želela sem uživati, to mi je uspelo in s tem sem zelo zadovoljna," pa je po zmagi dejala 21-letna Španka.

Kazahstanka Jelena Ribakina, zmagovalko Wimbledona iz leta 2022 in letos četrta nosilka turnirja, pa v uvodnem krogu ni imela težav proti Romunki Eleni Ruse, ki je na svetovni lestvici 151. Po 70 minutah je zmagala s 6:3, 6:1.

Drugi najdaljši niz zmag Ige Swiatek

Iga Swiatek | Foto: Reuters Iga Swiatek Foto: Reuters Poljakinja Iga Swiatek je s 6:4 in 6:3 premagala nekdanjo zmagovalko OP Avstralije Američanko Sofio Kenin. To je bila njena 20. zaporedna zmaga, pred tem je 19 dvobojev zapovrstjo dobila na pesku. To je njen drugi najdaljši niz zmag v karieri, leta 2022 je zmagala na 37. zaporednih tekmah, takratni niz pa se je končal ravno v Wimbledonu, ko jo je v tretjem krogu izločila Francozinja Alize Cornet.

Swiatek je ena od devetih igralk, ki so pred 24 letom dobile vsaj 20 zaporednih dvobojev, pred tem je to uspelo Evonne Goolagong, Chris Evert, Martini Navratilova, Steffi Graf, Monici Seleš, Venus Williams, Sereni Williams in Justine Henin.