Nedelja, 13. 3. 2022, 9.01

Teniški globus, 13. marec

Posloviti se je morala tudi Kaja Juvan, Nadal se je izvlekel iz nemogočega

Kaja Juvan | Foto Guliverimage

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je izgubila dvoboj drugega kroga na turnirju WTA v Indian Wellsu z nagradnim skladom 8,6 milijona dolarjev. Slovenko je po dveh urah in pol premagala Španka Sara Sorribes Tormo s 3:6, 7:5, 6:3.

Juvanova, ki je v prvem krogu ugnala Francozinjo Oceane Dodin s 6:3, 6:3, se je skoraj 50 mest bolje uvrščeni tekmici z lestvice WTA dobro upirala. Dobila je uvodni niz s 6:3, nato pa je Španka prevzela pobudo in v uro dolgem drugem nizu slavila s 7:5 ter izenačila na 1:1, nato pa dobila še tretji niz s 6:3.

Njena naslednja tekmica bo rojakinja Paola Badosa, peta nosilka.

Slovenske teniške igralke so tako končale nastope na tem turnirju med posameznicami. Tudi Tamara Zidanšek, sicer 19. nosilka, je izgubila dvoboj drugega kroga, s 7:5 in 7:6 (6) jo je po dveh urah premagala Hrvatica Petra Martić.

Rafael Nadal se je precej namučil za zmago. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Rafael Nadal se je precej namučil za zmago. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Nadalu je tik pred koncem uspel preobrat

V uvodnem dvoboju je imel kar nekaj dela Rafael Nadal. Njegov nasprotnik je bil mladi Američan Sebastian Korda. Ta je imel v tretjem, odločilnem nizu vodstvo s 5:2 in je že serviral za zmago. Izkušeni Majorčan je s svojimi izkušnjami vendarle uspel preobrnit potek dvoboja in na koncu zasluženo slavil z izidom 6:2, 1:6, 7:6 (3).

Nadal, ki ima 21 zmaga na turnirjih za grand slam, je po dvoboju priznal, da je bil že v izgubljenem položaju, a njegova miselnost ostaja neomajna.

"Tudi, če mislim, da bom izgubil dvoboj, je bila moje razmišljanje pri izidu 5:2: 'Ok, igram slabo, izgubil sem dva servisa, ampak tudi če bom izgubil, bom poskušal dvoboj končati z boljšimi občutki.' Zato se moram boriti, da najdem boljše občutke v zadnji igri," je po dvoboju povedal 35-letni teniški igralec. Njegov naslednji nasprotnik bo Britanec Daniel Evans.