4 leta, 7 mesecev

Andy Murray Novak Đoković Jo Wilfried Tsonga

Ponedeljek, 5. 11. 2012, 13.23

Murray in Đoković upravičila vlogo favoritov

Teniški spektakel najboljše osmerice, manjka le poškodovani Rafael Nadal, sta odprla Andy Murray in Tomaš Berdych. V treh nizih je uspelo Škotu. Zvečer je zmagal še Novak Đoković.

Žreb je odločil, da led prebijata Andy Murray in Tomaš Berdcyh. Škotov tekmec se je lahko pohvalil z boljšim medsebojnim izkupičkom. Na sedmih dvobojih je bil uspešnejši štirikrat. In tudi tokrat je začel bolje (6:3). A sledil je preobrat in prvi dve točki je vknjižil domači adut (3:6, 6:3 in 6:4).

Novak Đoković je prišel v London po nepričakovano zgodnjem porazu v Parizu. Na dan, ko je na lestvici ponovno prehitel Rogerja Federerja (Švicar bo prvi dvoboj odigral v sredo), je lopar prekrižal s francoskim tekmecem Jo-Wilfriedom Tsongajem, ki ga je doslej že velikokrat namučil. Nole je dobil osem, Tsonga pa šest dvobojev. Francoz je Srbu nudil odličen odpor. Vsaj v prvem nizu. Tega je po podaljšani igri dobil Đoković. Tsonga je porabil preveč moči in drugi niz je gladko s 6:3 dobil njegov nasprotnik.