Petek, 1. 4. 2022, 7.58

2 leti

Teniški globus, 1. april

Čaka nas zanimiv ženski finale, Medvedjev zapravil priložnost

Naomi Osaka | Naomi Osaka je v polfinalu premagala olimpijsko prvakinjo, Švicarko Belindo Benčič, s 4:6, 6:3, 6:4. | Foto Guliverimage

Japonka Naomi Osaka in Poljakinja Iga Swiatek sta finalistki teniškega turnirja WTA v Miamiju z nagradnim skladom 8.369.455 dolarjev. Za zmago na Floridi se bosta torej pomerili nekdanja številka 1 in nova številka 1 ženskega tenisa.

Emma Raducanu
Sportal Odpovedi, ki se jih bomo še dolgo spominjali #video

Osaka je v polfinalu premagala olimpijsko prvakinjo, Švicarko Belindo Benčič, s 4:6, 6:3, 6:4, Swiatkova pa je bila boljša od Američanke Jessice Pegula s 6:2 in 7:5.

Za Osako je to prvi finale na turnirjih WTA po zmagi na Odprtem prvenstvu Avstralije 2021 pred več kot enim letom, po zmagi so jo med pogovorom na igrišču oblile solze sreče, ko se je zahvaljevala navijačem.

"Želela sem se samo zahvaliti vsem, vzdušje na polfinalu je bilo res odlično. Presneto, vedno jokam. Hvala vsem, ta turnir mi zelo veliko pomeni in tu na Floridi sem se prvič uvrstila v finale," je dejala Osaka.

Dvajsetletna Swiatkova bo na ponedeljkovi lestvici WTA prevzela vodstvo po upokojitvi dozdajšnje prve igralke sveta, Avstralke Ashleigh Barty.

Daniil Medvedjev | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Presenetljiv poraz Medvedjeva in zapravljena priložnost

S porazom v četrtfinalu turnirja serije masters v Miamiju z nagradnim skladom 9,5 milijona dolarjev je Rus Daniil Medvedjev zapravil priložnost, da bi v ponedeljek znova skočil na prvo mesto lestvice ATP. Premagal ga je branilec naslova, Poljak Hubert Hurkacz, s 7:6 in 6:3.

Medvedjev je vodilno mesto na lestvici ATP izgubil pred kratkim, ko ni hotel braniti zmage na turnirju v Marseillu, potem pa na turnirju masters v Indian Wellsu izpadel že v tretjem krogu. Njegov edini pravi tekmec v boju za vrh razpredelnice, Srb Novak Đoković, je letos igral le na turnirju v Dubaju.

V polfinale se je uvrstil še mladi Carlos Alcaraz, ki je po treh nizih odpravil Miomirja Kecmanovića.