Petek, 20. 1. 2023, 15.46

OP AVSTRALIJE (WTA), 5. DAN

Iga Swiatek se je poigrala s Španko

Iga Swiatek | Foto Guliverimage

Peti dan OP Avstralije se bodo v ženski konkurenci igrali dvoboji tretjega kroga. Poljakinja Iga Swiatek v 3. krogu turnirja ni imela težav, Jelena Ribakina pa je odpravila Danielle Collins. Poslavlja pa se šesta nosilka Maria Sakkari, ki jo je izločila Kitajka Lin Zhu.

Daniil Medvedjev, Sebastian Korda
Sportal Poslovil se je še en favorit, Sinnerju je uspel preobrat

Igo Swiatek, prva igralka sveta, je tokrat igrala proti Španki Cristini Bucsa, ki se je na turnir uvrstila skozi kvalifikacije in se presenetljivo prebila v tretji krog. Tokrat je bila Poljakinja previsoka ovira zanjo. Pravzaprav je Iga oddala le eno igro in nasprotnico odpravila v 55 minutah.

Danielle Collins je lani igrala v finalu OP Avstralije, letos se je v 3. krog uvrstila malce težje, saj je morala v uvodnih dveh krogih igrati po tri nize. V tretjem krogu je igrala proti Jeleni Ribakini, lanski zmagovalka Wimbledona. Kazahstanka, ki  je v drugem odpravila našo Kajo Juvan, po treh nizih odpravila še Američanko 6:2, 5:7, 6:2.

Prihajajoči obračun Swiatek - Ribakina bo prvo srečanje med zmagovalkama turnirjev za grand slam, odkar je leta 2021 v četrtfinalu Cincinnatija zdaj tekmovalno upokojena Avstralka Ashleigh Barty premagala Čehinjo Barboro Krejčikovo.

Krejčikova, ki je leta 2021 v Parizu osvojila svoj edini turnir za grand slam, se bo za svoj drugi zaporedni četrtfinale pomerila s tretjo igralko sveta Američanko Jessico Pegula, ki je v tretjem krogu v 65 minutah s 6:0, 6:2 premagala Ukrajinko Marto Kostjuk.

Pegula je bila odločilna za zmagoslavje ZDA v pokalu United pred dvema tednoma, kjer je v polfinalu premagala prvouvrščeno Swiatek. Tako Pegula kot Krejčikova še nista izgubili niza.

Krejčikova je v eni uri in 26 minutah v Rod Laver Areni premagala Ukrajinko Anhelino Kalinino s 6:2, 6:3.

Napredovala je tudi zmagovalka Roland Garrosa 2017, Latvijka Jelena Ostapenko, ki je v dveh nizih ugnala Ukrajinko Katerino Baindl.

Sedemnajsta nosilka se bo v osmini finala pomerila s sedmo nosilko iz ZDA, Cori Gauff. Osemnajstletnica je v dveh nizih v dvoboju Američank odpravila Bernardo Pera.

Konec je tekmovanja za šesto nosilko, Grkinjo Mario Sakkari, ki jo je po treh nizih izločila Kitajka Lin Zhu 7:6, 1:6, 6:4.