Thermometer Blue 0,30

rokomet liga Seha Gašper Marguč Simon Razgor

Nedelja, 3. 4. 2016, 20.47

Gašper Marguč z Veszpremom drugič zapored kralj regionalne lige

Madžarski Veszprem je v finalu regionalne rokometne lige Seha z 28:26 premagal skopski Vardar. Tretje mesto je osvojil Zagreb, ki je premagal Meškov.

Madžarski prvak in evropski podprvak Veszprem je osvojil svoj drugi zaporedni naslov v regionalni rokometni ligi Seha . V finalu, zaključni turnir je gostil Varaždin, je premagal Vardar  z 28:26 (14:15).

Za Madžare je slovenski reprezentant Gašper Marguč dosegel tri gole, Matjaž Brumen pa za Vardar enega. Najboljši strelec tekme je bil Veszpremov Momir Ilić s sedmimi. Tretje mesto je pripadlo Zagrebu, četrti je bil beloruski Meškov Brest.

Začelo se je izjemno silovito na obeh straneh. Po manj kot 15 minutah sta ekipi dosegli že 18 golov. Vardar je povedel za štiri, a ga je Veszprem ujel, a na polčas vseeno odšel z golom zaostanka. V drugem polčasu je bilo vseskozi tesno. V končnici je Veszprem unovčil nekaj več izkušenj, zbranost in obrambe Mirka Alilovića.

Zagreb se je razveselil tretjega mesta, potem ko ga je v polfinalu premagal Vardar. | Foto: Zagreb se je razveselil tretjega mesta, potem ko ga je v polfinalu premagal Vardar. Vujović z zmago v reprezentanco

Tekmo za tretje mesto je dobil Zagreb, ki je premagal Meškov Brest. To je bil obračun slovenskega selektorja Veselina Vujovića z reprezentantom Simonom Razgorjem. Oba (bo)sta zdaj odhitela na priprave v Čatež. Belorusi so se dobro držali na tej tekmi, a je Zagreb ujel tri gole zaostanka v drugem polčasu in jih prehitel, predvsem po zaslugi vratarja Ivana Stevanovića in Domagoja Pavlovića.

Veszpremova igra z ognjem

Matjaž Brumen je  z Vardarjem v polfinalu zaključnega turnirja premagal Zagreb. Čeprav so bili Zagrebčani v končnici zelo blizu, so naredili nekaj napak v obrambi, Skopjanci pa so to vešče izkoristili. Veszprem pa je v finale prišel po katastrofalnem prvem polčasu in ob izvajanju sedemmetrovk. Rezultat je bil 24:21.