2 leti, 6 mesecev

Marta Bon Krim liga prvakinj

Petek, 16. 10. 2015, 21.50

Trenerka Krima Marta Bon: Stremeli bomo k senzacijam

Rokometašice Krima so v Stožicah izgubile uvodno tekmo lige prvakinj z Baia Marejem s 27:33.

''Na splošno sem zadovoljna. Naredili smo veliko dobrega. Napravili smo tudi veliko napak, moj namen je povečevati dobro. Veliko nam je uspevalo predvsem na začetku. Žal mi je, da nas je, ko smo bili v vodstvu, presekal nekoliko nenavaden sodniški kriterij. Napredovali smo v organizaciji napada in obrambi. Da nas čaka še veliko dela, pa smo tako ali tako že vedeli. Razvijamo mlade igralke, igramo z žarom in poletno,'' kljub porazu (27:33) proti romunskemu Baia Mareju ni bila slabe volje trenerka Krima Marta Bon.

Njena ekipa se je favoriziranim gostjam v prvem krogu lige prvakinj žilavo upirala predvsem v prvem polčasu, zaostanek šestih golov v drugem pa se je izkazal za neulovljivega. V oči je bodel predvsem sedemminutni strelski mrk obeh ekip v drugem polčasu. ''Če bom igralke preveč kaznovala za napake, ne bodo drzne, ustvarjalne in samozavestne. Jaz pa želim prav takšne,'' je z zanimivim komentarjem postregla Krimova trenerka in dodala: ''Če bi odigrali še bolje, bi bila to že senzacija. Stremeli bomo k temu, da jih delamo. Tokrat nam ni uspelo, morda pa prihodnjič.''

Katarina Ježić, hrvaška reprezentantka, je imela pri Romunkah pomembno vlogo predvsem v obrambi: "Danes je bila za nas to prva tekma, sama bi temu rekla prebijanje ledu. To nas je malce odneslo v prvem polčasu. Nato smo se med polčasom dogovorile, kaj moramo spremeniti, in vse smo se tega držale. Mislim, da to danes ni bil naš maksimum, ni to, kar znamo, a to je šele prva tekma in mislim da bo na naslednjih še bolje."