Thermometer Blue 0

Veselin Vujović rokomet Hrvaška Slovenija Koper Bonifika

Sobota, 9. 1. 2016, 19.39

Slovenci za 20 minut ugasnili hrvaške strelce

Koprska dvorana Bonifika je nudila domovanje izjemni rokometni tekmi, čeprav je bila ''le'' prijateljska.

Potem ko so Slovenci v petek proti Hrvatom – oboji se pripravljajo na evropsko prvenstvo, ki se začne naslednji konec tedna – izgubili za gol, so jih tokrat premagali kar z 32:17. To je najvišja zmaga slovenske reprezentance vseh časov.

"V drugem polčasu smo uspeli s hitro igro ter hitrim prenosom žoge proti obrambi Hrvaške, kjer so bili težji in počasnejši igralci. To mi je uspelo, uspel sem s to odločitvijo,'' je po tekmi, ki je minila v odličnem, pravem primorskem vzdušju polne dvorane Bonifika, povedal slovenski selektor Veselin Vujović, ki je kot trener Zagreba še posebej podrobno seznanjen s sposobnostmi hrvaških rokometašev.

Pretirani vznesenosti je vstop prepovedan

Veselje in samozavest da, evforija ne. To je jasno Vujovićevo sporočilo. Osnovna dobrina odličnega drugega polčasa, v katerem so Slovenci dobili le pet golov, Hrvate, ki v določenem obdobju kar 20 minut niso dosegli zadetka, pa prisilili v 12 tehničnih napak. Južni sosedje so sicer igrali brez Domagoja Duvnjaka.

''Centralni blok obrambe je pokazal, kako se mora odigrati. V teh tekmah smo pokazali to, kar sem ves čas govoril: da Slovenija zna oziroma je sposobna. Hrvaška ni tako slaba ekipa, moji fantje so danes odgarali. Sedaj pa potrebujem mir pred odhodom na Poljsko," si želi Vujović, ki ga čaka težka naloga izločitve petih ''odvečnih'' igralcev za odhod na evropsko prvenstvo. Svoj dokončni seznam bo predvidoma razkril v torek.