Thermometer Blue 0

rokomet kvalifikacije olimpijske igre Katar Iran Valero Rivera

Četrtek, 26. 11. 2015, 9.52

Slovenci še korak bližje olimpijskim kvalifikacijam

Katar in Iran sta finalista azijskih moških rokometnih kvalifikacij v Dohi za nastop na poletnih olimpijskih igrah prihodnje leto v Riu de Janeiru, kar je pomembna vest za Slovence.

Katar, sicer drugouvrščena reprezentanca z letošnjega svetovnega prvenstva v Dohi, je v polfinalu ugnal Južno Korejo s 30:26 (14:9), Iran pa je bil boljši od Bahrajna, ki ga vodi Slovenec Borut Maček, s 35:30 (16:12).

V primeru katarske zmage v velikem finalu azijskih kvalifikacij si bo Slovenija dokončno izborila nastop na enem od treh kvalifikacijskih turnirjev za nastop na olimpijskih igrah v Braziliji. Naša izbrana vrsta je na letošnjem svetovnem prvenstvu v Dohi zasedla osmo mesto in je prva v čakalnici za prosto mesto na olimpijskih kvalifikacijah, ki bodo na sporedu med 7. in 10. aprilom prihodnje leto.

A Slovenija tudi v primeru zmagoslavja Irana nad Katarjem še ne bo zapravila vseh možnosti za preboj na olimpijske kvalifikacije. Nanje se bo uvrstila, če prvo mesto na evropskem prvenstvu v začetku prihodnjega leta na Poljskem osvojijo Francija, Poljska, Španija, Danska, Hrvaška ali Nemčija, ki so se na svetovnem prvenstvu v Katarju uvrstile pred Slovenijo. Morda bi bil to celo boljši scenarij zaradi relativno ugodnejših tekmecev na kvalifikacijskem turnirju.

V primeru zmagoslavja preostalih reprezentanc na sklepnem turnirju stare celine na Poljskem (Makedonije, Srbije, Islandije, Belorusije, Norveške, Švedske, Madžarske, Rusije ali Črne gore) ne bo nastopila na olimpijskih kvalifikacijah.