8.52

Sebastian Skube Kiel rokomet legionarji

Četrtek, 14. 8. 2014, 8.52

Sebastian Skube med glavnimi junaki ob zmagi nad Kielom

Prestop v minški Dinamo je Sebastianu Skubetu zaradi mrka beloruskega kluba padel v vodo. A pri danskem Silkeborgu se je znašel sijajno. Na prijateljski tekmi ga je popeljal do zmage nad Kielom.

Danski Bjerringbro-Silkeborg je v svoji dvorani pred okrog dva tisoč navijači, ki so bili radovedni, kako je videti ekipa z desetimi novinci, odigral prijateljsko tekmo z nemškim prvakom Kielom. Nova ekipa Sebastiana Skubeta je presenetila vse, morda tudi sebe, in slavila s 34:32. Ob polčasu in 12 minut pred koncem pa je imela že po šest golov prednosti.

Spletni strani obeh sodelujočih klubov poročata, da je bil prav slovenski reprezentant, strelec šestih golov, med najzaslužnejšimi za zmago Dancev. Skupaj z Andersom Hallbergom sta skrbela za hiter tempo, ki mu zebre niso mogle slediti. Ekipa Alfreda Gislassona je nastopila brez Arona Palmarssona, Patricka Wiencka, Filip Jicha pa je sedel le na klopi. A Kiel je vseeno Kiel. Skubetu in druščini so nasproti stali Domagoj Duvnjak, Joan Canellas, Marko Vujin, Dominik Klein … Čeprav je šlo za prijateljsko tekmo, je vedno še kako sladko pridobiti Kielov skalp. In to je bil za Skubeta že drugi, po tistem čarobnem novembrskem večeru v Zlatorogu leta 2012, ko so zebre klecnile v Celju.