Thermometer Blue 0,29

Barcelona Blaž Janc Alem Toskić Celje Pivovarna Laško Rokometna liga prvakov

Četrtek, 19. 10. 2023, 22.18

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 5. KROG

Celjani brez možnosti proti zvezdniški Barceloni, Marguč in Kavčič zadevala za zmago

Liga prvakov EHF: Celje PL - Barcelona | Celjani so izgubili spopad z Barcelono. | Foto Jan Gregorc/www.alesfevzer.com

Celjani so izgubili spopad z Barcelono.

Osrednja celjska dvorana Zlatorog je bila prizorišče prvovrstne športne poslastice med rokometaši Celja Pivovarne Laško in Barcelone. V tekmi petega kroga skupinskega dela evropske lige prvakov so slovenski prvaki zvezdnikom katalonskega velikana priznali premoč z 31:37. Zanimivo je, da sta se na tekmi soočila brata Janc, starejši Blaž je bil s petimi goli med najboljšimi strelci Barcelone, mlajši Mitja pa eden najbolj razpoloženih pri Celju.

Celjani so tekmo proti katalonskemu velikanu odprli pogumno, prvih deset minut spopada držali stik z zvezdniki Barcelone po izenačenju na 7:7 pa so začeli gostje uveljavljati kakovost. Slovenski prvaki so nekaj časa še držali priključek, v 20. minuti prvega polčasa zaostajali le za dva gola (10:12), do odmora pa jim je Barcelona pobegnila na + 5 (17:22). Tik pred koncem prvega polčasa so gostje prišli do najvišje prednosti na tekmi, ko so povedli s šestimi goli razlike. Mitja Janc in Žiga Mlakar sta bila v prvih 30 minutah igre najboljša strelca domačih, dosegla sta po tri gole vsak, pri gostih sta jih po pet zabila Blaž Janc in Hampus Wanne.

V drugem polčasu se razmerje moči na parketu dvorane Zlatorog ni spremenilo, Barcelona je dolgo vzdrževala udobni prednost, sedem minut pred koncem tekme pa so se ji Celjani približali na štiri gole zaostanka, a so gostje nato spret pritisnili na plin in hitro prišli do najvišje prednosti na tekmi + 7. Do konca srečanja so Celjani razliko zmanjšali na šest golov in rokometašem katalonske ekipe lahko čestitali za zmago s 37:31.

Žiga Mlakar je bil s šestimi goli prvi strelec domače zasedbe, po pet golov sta dodala še Tim Cokan in Mitja Janc. Pri Barceloni so po pet golov dosegli Blaž Janc, Hampus Wanne in Dika Mem. Domna Makuca ni bilo v kadru Barcelone, zaradi hude poškodbe na avgustovskem pripravljalnem turnirju v BiH je sezona 2023/24 zanj praktično že izgubljena.

Barcelona je tako tudi po petih krogih stoodstotna, Celjani pa ostajajo brez zmage. Celjska zasedba je zdaj pri petih porazih, na uvodnih štirih tekmah je izgubila proti danskemu GOG Gudmeju, portugalskemu Portu, nemškemu Magdeburgu in francoskemu Montpellieru.

Celjska ekipa se bo 26. oktobra v gosteh pomerila s poljsko Wislo iz Plocka.

Gašper Marguč je k zmagi Veszprema prispeval šest golov. | Foto: Guliverimage Gašper Marguč je k zmagi Veszprema prispeval šest golov. Foto: Guliverimage

Marguč s šestimi, Kavčič s petimi goli

V skupini A je PSG v sredo s 33:30 premagal Aalborg Aleksa Vlaha, ki je zabil tri gole.

V četrtek je Zagreb s 27:18 premagal Eurofarm Pelister, Aleks Kavčič je k zmagi prispeval pet golov, Matic Suholežnik pa enega. Pri poražencih je Domen Tajnik dosegel dva gola, Nejc Cehte enega, Urban Lesjak pa je zbral šest obramb.

Kielce in Szeged sta se razšla brez zmagovalca (27:27), Dean Bombač (Szeged) je štirikrat zadel, Matej Gaber (Szeged) se ni vpisal med strelce.

V skupini B je Veszprem v četrtek z 28:21 premagal Wisla Plock, Gašper Marguč je ob zmagi šestkrat zadel, Miha Zarabec se ob porazu ni vpisal med strelce.