Miha Zarabec Kiel Celje Pivovarna Laško Rokometna liga prvakov EHF

Nedelja, 26. 2. 2023, 20.20

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 13. KROG

Osmina finala zanje zdaj nedosegljiva

Liga prvakov Celje Pivovarna Laško Barcelona | Celjani so za 12 golov izgubili spopad s Kielom. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Celjani so za 12 golov izgubili spopad s Kielom.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v sredo v tekmi 13. kroga lige prvakov visoko izgubili na gostovanju v Kielu. Celjani, ki so v prejšnjem krogu nesrečno izgubili proti Barceloni, so bili tokrat poraženi s 27:39. Tekmeca sta se v tej sezoni lige prvakov že pomerila že 21. septembra v celjski dvorani Zlatorog. Takrat so izbranci Alema Toskića pokazali dobro igro in zmagali z 38:33.

Liga prvakov Celje Pivovarna Laško Pick
Sportal Proti Kielu Celje brez bele zastave

Celjski rokometaši so v skupini B v najelitnejšem evropskem tekmovanju zabeležili deseti poraz in s šestimi točkami ostajajo na sedmem mestu. Celjani tako ne morejo več ujeti šestega mesta, ki še vodi v osmino finala. Tja se je po današnji zmagi nad Elverumom uvrstil Aalborg, Szeged pa ima kljub tekmi manj štiri točke več od Celja.

Po nekaj uvodnih obrambah obeh vratarjev in izmenjanih prednostih so bili rokometaši Kiela tisti, ki so prvi povedli za dva gola (4:2). Po zadetku Steffena Weinholda so Nemci prvič povedli s tremi zadetki naskoka (9:6).

Do konca prvega polčasa so Celjani lovili domačine. Vmes je sicer Eric Johansson povišal prednost na štiri gole (14:10), a so varovanci trenerja Alema Toskića držali stik in bili še vedno dovolj blizu Kielu, da bi dvoboj vnovič izenačili. Na glavni odmor so rokometaši iz knežjega mesta odšli z dvema goloma zaostanka.

V začetku drugega polčasa sta ekipi zadevali ena za drugo, kar je šlo bolj na roko Kielu, ki je ohranjal lepo prednost. Po petih minutah nadaljevanja so se domačini po zaslugi Weinholda spet odmaknili na štiri gole prednosti (23:19). Sledilo je nekaj neuspešnih napadov Celjanov in Nemci so pobegnili na šest golov naskoka (26:20), Toskić pa je odreagiral z minuto odmora.

A do konca dvoboja se ni več veliko spremenilo. V vratih Kiela je še naprej blestel Niklas Landin Jacobsen, njegovi soigralci pa so to izkoristili, da so deset minut pred koncem povedli že za deset (32:22). Celjanom je posledično padla motivacija in tudi zbranost, sproščeni domačini pa so tekmo varno pripeljali do konca. Vmes so povedli še z največjo prednostjo na tekmi, ki je znašala 14 zadetkov (38:24).

Kiel : Celje Pivovarna Laško 39:27 (17:15)

Wunderino Arena, gledalcev 7803, sodnika: Stark, Stefan (oba Romunija).

Kiel: N. Landin Jacobsen, Mrkva, Duvnjak 5, Sagosen 4, Reinkind 2, M. Landin Jacobsen 9 (3), Överby 1, Weinhold 4, Wiencek 3, Fraatz, Johansson 4, Dahmke 1, Zarabec 5, Schwormstede, Bilyk, Pekeler 1.

Celje Pivovarna Laško: Gaberšek, Belkaied, Strmljan 3, Knez, Mazej 2, Cokan 1, Marguč 2 (1), Antonijević, Ivanković 5, M. Janc 5, Muhović, Žabić 2, Mlakar, Vlah 2 (1), Suholežnik 5.

Sedemmetrovke: Kiel 3 (3), Celje Pivovarna Laško 2 (3).

Izključitve: Kiel 4, Celje Pivovarna Laško 12 minut.

Rdeči karton: /.

Magnus Landin Jacobsen je bil z devetimi goli najuspešnejši strelec dvoboja. Miha Zarabec, edini Slovenec v dresu Kiela, jih je dodal pet. Pri Celju so pet golov dosegli Ante Ivanković, Mitja Janc in Matic Suholežnik.

V zadnjem krogu skupinskega dela bodo Celjani prvega marca gostili danski Aalborg. V prvem krogu na Danskem so bili domačini boljši s 36:32.