slovenska rokometna reprezentanca ženska slovenska rokometna reprezentanca Belorusija Uroš Bregar

Nedelja, 29. 9. 2019, 15.58

Kvalifikacije za EP, 2. krog

Slovenke z zmago nad Belorusinjami naredile pomemben korak v smeri EP

1

Ana Gros | Slovenke so tudi na drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo zmagale. Največje tekmice za nastop na EP Belorusiji so premagale z 31:29, Ana Gros je dosegla 11 zadetkov. | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je po uvodni zmagi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu na Danskem in Norveškem 2020 nad Kosovim vknjižila novo zmago v boju za prvenstvo stare celine in s tem naredila velik korak k uvrstitvi na tekmovanje. Varovanke Uroša Bregarja so Belorusijo v Minsku premagale z 31:29.

Uroš Bregar Tjaša Stanko
Sportal Slovenke tudi prek beloruske ovire

Slovenske rokometašice so z odliko opravile svojo nalogo v Minsku. Po zmagi nad Belorusijo, najhujšo tekmico za drugo mesto v skupini 3, so odločno zakorakale proti svojemu petemu zaporednemu nastopu na velikem tekmovanju po evropskih prvenstvih na Švedskem 2016 in v Franciji 2018 ter na svetovnem prvenstvu v Nemčiji 2017. Letos decembra bodo nastopile še na svetovnem prvenstvu na Japonskem.

Varovanke Uroša Bregarja so vodile praktično celotno srečanje, po vodstvu s 5:4 tega niso več spustile iz rok. V prvem polčasu so vodila največ za sedem zadetkov (18:11), na odmor so se odpravile z vodstvom 18.13, v drugem delu so vodile največ za šest (31:25), ob koncu pa nekoliko popustile in gostiteljicam dopustile, da so z delnim izidom 4:0 na koncu približale na 31:29.

V slovenski vrsti je bila najbolj razpoložena kapetanka Ana Gros, ki je dosegla 11 zadetkov, po šest sta jih dodali Tjaša Stanko in Alja Varagić.

Kaj so povedali po zmagi?

"Z rezultatom smo lahko zadovoljni, malo manj z igro, saj smo igrali toplo-hladno," je po zmagi dejal slovenski selektor Uroš Bregar. | Foto: Grega Valančič/Sportida "Z rezultatom smo lahko zadovoljni, malo manj z igro, saj smo igrali toplo-hladno," je po zmagi dejal slovenski selektor Uroš Bregar. Foto: Grega Valančič/Sportida

Uroš Bregar, selektor Slovenije: Z rezultatom smo lahko zadovoljni, malo manj z igro, saj smo igrali toplo-hladno. Srečanje smo odprli slabo, v nadaljevanju smo se zbrali in na polčas odšli s prednostjo. V drugem delu srečanja smo naredili nekaj tehničnih napak, a kljub temu zmagali.

Polona Barič, reprezentantka Slovenije: Zavedale smo se pomembnosti tekme, zato sem vesela, da smo to pokazale tudi na igrišču. Zmaga nam veliko pomeni, zato bi rada čestitala vsem izmed nas. Vesela sem, da smo, kljub nekaj črnim minutam, uspele zdržati do konca. Mislim, da se velikost ekipe kaže ravno v tem, da premagaš slabe minute. Za naprej vemo, kje so naše pomanjkljivosti, ki jih še lahko odpravimo, zato mislim, da nas čaka svetla prihodnost.

Marca dvakrat z Nemkami

Slovenke bodo drugi kvalifikacijski ciklus za EP 2020 igrale marca prihodnje leto, ko se bodo dvakrat pomerile z Nemkami, tretji pa maja, ko bodo najprej gostovale na Kosovem, nato pa gostile Belorusinje.

Na EP se bosta iz skupine 3 prebile dve najbolje uvrščeni izbrani vrsti.